milyonfest konya iptal - milyonfest konya - Milyonfest Konya’dan Çekildi

Milyonfest Konya’dan Çekildi

Geçtiğimiz haftasonu Eskişehir’de Tepebaşı Valiliği’nin iptal kararı sonrası yerel mahkeme kararı ile festivali gerçekleştiren Milyon Yapım’dan, Konya’lı müzikseverleri üzecek haber geldi.

 

Yıl boyunca 17 festivali müzikseverlerle buluşturan Milyon Yapım, 4-5-6 Ekim tarihlerinde gerçekleştireceğini duyurduğu Milyonfest Konya’yı yapmayacağını açıkladı. Organizasyondan gelen açıklamaya göre bu kararda festivalin gerçekleşeceği mekan olan Grand Hotel Konya’nın tutumu etkili oldu.

 

Milyon Yapım tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

 

Milyonfest Konya Hakkında Önemli Açıklama:

Milyonfest KONYA’yı Yapmıyoruz!

Bu sezon karşımıza çıkan türlü zorlukları aşarak 17 tane festival yaptık. Yaşadıklarımızı yazmaya sayfalar yetmez. Son düzlükte karşımıza daha büyük engeller çıkmaya başladı. Hepsini aşacak gücü festival katılımcılarından, sahne alan sanatçı dostlarımızdan ve iş birliği içerisinde olduğumuz ticari partnerlerimizden aldık.

Konya özelinde festivale ev sahipligi yapacak olan mekanın sürekli değişen talepleri, ticari denklemleri tek taraflı kurma çabası ortak noktada buluşabilme ihtimalimiz ortadan kalkmıştır. Yereldeki partnerimizin bizimle aynı tarafta olmadığı bir iklimde Milyonfest Konya’nın yapılması da anlamını yitiriyor ve uzun vadeli planlar yapmak mümkün olmuyor. Bir festival yapılabilmesi için olmazsa olmazımız süreklilik arz etmesidir.

Sanatçı dostlarımızın, ve festivale bilet alan binlerce katılımcının anlayışına sığınarak bu festivalin iptaline ilişkin kararımızı kamu oyuna duyururuz. Bilet satın alan katılımcılarımız, biletleri satın aldıkları mecralar üzerinden iade edebilirler.

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Milyonfest Konya Hakkında Önemli Açıklama: Milyonfest KONYA’yı Yapmıyoruz! Bu sezon karşımıza çıkan türlü zorlukları aşarak 17 tane festival yaptık. Yaşadıklarımızı yazmaya sayfalar yetmez. Son düzlükte karşımıza daha büyük engeller çıkmaya başladı. Hepsini aşacak gücü festival katılımcılarından, sahne alan sanatçı dostlarımızdan ve iş birliği içerisinde olduğumuz ticari partnerlerimizden aldık. Konya özelinde festivale ev sahipligi yapacak olan mekanın sürekli değişen talepleri, ticari denklemleri tek taraflı kurma çabası ortak noktada buluşabilme ihtimalimiz ortadan kalkmıştır. Yereldeki partnerimizin bizimle aynı tarafta olmadığı bir iklimde Milyonfest Konya’nın yapılması da anlamını yitiriyor ve uzun vadeli planlar yapmak mümkün olmuyor. Bir festival yapılabilmesi için olmazsa olmazımız süreklilik arz etmesidir. Sanatçı dostlarımızın, ve festivale bilet alan binlerce katılımcının anlayışına sığınarak bu festivalin iptaline ilişkin kararımızı kamu oyuna duyururuz. Bilet satın alan katılımcılarımız, biletleri satın aldıkları mecralar üzerinden iade edebilirler.

A post shared by MilyonFest (@milyonfest) on

 

Milyon Yapım, en son dün festival için çok heyecanlı olduklarını sosyal medya hesaplarından duyurmuştu. 

 

Post a Comment

X