Liam Gallagher ve Starsailor İstanbul’daydı

Brit Rock’ın en önemli gruplarından Oasis’in küskün Gallagher kardeşlerinden Liam’ı, Türkiye’de ilk konserini vermek üzere dün yanına Brit topraklarından Starsailor’ı da alarak, İstanbul’da Küçükçiftlik Park sahnesine unutulmaz günlerinden birini yaşattı.

 

 

Sıcak bir Ağustos gecesinde üzerinden çıkarmadığı yağmurluğu ve büyük bir Rockstar olmanın verdiği büyük özgüven ve sahne performansı ile sahnede devleşen Liam Gallagher, Oasis, Beady Eye ve solo çalışmalarından oluşan 14 şarkılık bir setlist ile karşımızdaydı. Oasis klasikleri Rock’n Roll Star ve Morning Glory ile başlayan konser, Live Forever ve Wonderwall efsaneleriyle sona erdi.

 

Salı günü gerçekleşmesine rağmen kapıları 2’de açan Istanbul Blue Night etkinliğinde erken saatlerde sahne alan Yokuz, Oceans of Noise, Evrencan Gündüz ve Adamlar’ı kaçırıp (tamam kabul, Adamlar esnasında dışarıda içmekteydik), Mor ve Ötesi sahnesi öncesi konser alanında yerimizi aldık. Gayet keyifli bir setlist ile sahne alan Mor ve Ötesi’nin ardından son zamanlarda solo ziyaretlerinin ardından grubu geri toplayan James Walsh, Starsailor ile yeniden İstanbul sahnesindeydi.

 

- liam setls - Liam Gallagher ve Starsailor İstanbul’daydı

 

Starsailor, Alcoholic, Poor Misguided Fool, Tell Me It’s Not Over, Four to the Floor, Silence Is Easy, Good Souls gibi hitlerinin yer aldığı 11 şarkılık setlisti tamamladıktan sonra ise Liam’ı izlemek için seyircilerin arasından yerlerini aldılar. (2003 ve 2004’te İstanbul konserleri sonrasında çekilen fotoğraflar üzerine kısa bir geyik yapıp, yeni fotolar çektirip, konserden aldığımız setlisti de imzalattık bu sayede.. Bu foto kısmı için ayrı bir yazı planlamaktayım =))

 

 

Son günlerde artan döviz kurları sonrasında dev prodüksiyonlar konusunda karamsarlaşsak da, bu hızlı ve yorucu gündem içerisinde nefes almamıza ve iyi müzik ve iyi performanslarla, iyi bir organizasyon dahilinde buluşma şansı bulduk. Yapanın, emek verenin eline sağlık =)

 

- starsailor setlist - Liam Gallagher ve Starsailor İstanbul’daydı

 

 

sal14ağu14:00sal23:59Featured- liam starsailor 150x150 - Liam Gallagher ve Starsailor İstanbul’daydıLiam Gallagher - Starsailor @ Küçükçiftlik ParkKüçükçiftlik ParkEtkinlik Tarzı:Rock Sanatçı: liam gallagher, starsailor, mor ve ötesi, adamlar, evrencan gündüz, yokuz

Post a Comment

X