Küçükçiftlik’te Satriani, Kanlı Ay ve Yıldırımlar!

Gitarın tanrılarından Joe Satriani, 3. defa uğradığı İstanbul’da, Küçükçiftlik Park’ta alanı dolduran müzikseverlere unutulmaz bir işitsel şov sundu. Öncesinde Pentagram’ın ve ülkemizin yeni rockstarı Sertab’ın Oceans of Noise’ının sahne aldığı konserde şova ara ara dağılan bulutların arasından gözüken kanlı ay da dahil oldu.

 

Bir Pazartesi akşamı gerçekleşen konser için alana giriş yaptığımızda Oceans of Noise, Massive Attack coverı Teardrop ile performansını sonlandırıyordu. Sertab’ın eşsiz sesini ve yılların tecrübesini, pop müzik dışında da kullanmaya karar vermesi kesinlikle o sahneyi izleyenler için büyük bir şans.

 

Günün bir diğer ismi Pentagram, uzun zamandan sonra İstanbul’da büyük bir sahnede elektrikli şovuyla sahnedeydi. 25. yıl şerefine, Türk Rock tarihine adını kazımış tüm yıldızlarını bir araya getirerek verdiği akustik konserlerinin ardından, Pentagram’ı yüksek volümlü ve bol enerjili bir sahne ile izlemek oldukça keyifliydi. Grubun eski vokalleri Ogün Sanlısoy ve Murat İlkan’ın da artık vazgeçilmez bir hal aldığı Pentagram sahnesi, ülkenin en iyi müzisyenleri ve 3 muhteşem vokalli bir deneyim sunuyor izleyenlerine.

 

Pentagram’ın kıvama getirdiği seyirciyi, bulutların arasında gecenin keyif veren doğa olayı, ay tutulmasının yanına taşıyan Satriani, setlistinin son bölümünde Aşık Veysel’in notalarını da gitarıyla buluşturdu.

 

- satriani setlist - Küçükçiftlik’te Satriani, Kanlı Ay ve Yıldırımlar!

Post a Comment

X