eylül, 2019

cum27eyl20:00cum23:00blankVikingur Olafsson | Neue! StepZorlu PSM Turkcell Platinum SahnesiEtkinlik Tarzı:KlasikEtkinlik Yeri:İstanbul,Zorlu PSMSanatçı:Neue Step Sanatçı: Vikingur Olafsson

blank

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Dikkat çeken özgünlüğü ve güçlü müzikal becerisiyle günümüzün en çok rağbet gören isimlerinden biri olan İzlandalı piyanist Víkingur Olafsson, 27 Eylül’de Neue! Step kapsamında Zorlu PSM’de!

Zorlu PSM’yi  müziğin ve besteciliğin duygulara hitap edecek ilhamıyla baştan sona saracak bir sonbahar festivali Neue! Step, melodinin derin sularına dalarak neo-klasik, avangard ve ambient müziğin açacağı yeni ufukları keşfediyor. Eylül 2019’da PSM’nin çeşitli mekanlarına yayılacak konserler ve çok daha fazlası, bugün dünyanın en büyük salonlarını dolduran neo-klasik müzik akımının çığır açan isimlerinin yanı sıra minimal elektronik bir altyapıdan beslenen deneysel tınıların heyecan verici yeni isimlerini de ağırlayacak.

Philip Glass Piano Works ve Johann Sebastian Bach albümleriyle devrim niteliğinde bir etki yaratmayı başan Olafsson, kayıtlarını yayınladığı ünlü Alman plak şirketi Deutsche Grammophon’un gelecek vaad eden ismi. Bach’ın geleneksel mirasını günümüzün sınırsız melodi olanağıyla birleştirerek yepyeni üretimler ortaya çıkaran Olafsson’un kayıtları, dünyanın en değerli eleştirmenlerinden övgü dolu yorumlar aldı. Dünyanın en büyük salonlarını hınçahınç doldurabilen Olafsson, BBC Music Magazine Awards 2019’da Yılın Albümü ödülünün de sahibi oldu.

Limitleri sonuna kadar zorlamayı seven Olafsson, Deutsche Grammophon bünyesine katılmadan önce kendi plak şirketini de klasik müzik ekseninde kurmuştu. Reyjkavik Midsummer Music’in kurucusu ve ödüllü artistik direktörü de olan Olafsson, çok özel bir gece için Neue! Step’de.

Ne dinleyelim?
For Johann
BWV 974 – II Adagio – Rework
Etudes: No.5

Kapı Açılış 20:30
Etkinlik Başlangıç 21:00

Sanatçı

Vikingur Olafsson

Etkinlik Tarihi

(Cuma) 20:00 - 23:00

Etkinlik Mekanı

Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi

Zorlu Center, 34340 BEŞİKTAŞ / İstanbul

No Comments

Post A Comment

X