aralık, 2019

cum20ara22:30cum23:59Very Very French Festival - Acid Arab (Live) + Cem Yıldız @ BabylonBabylon BomontiEtkinlik Tarzı:ElectronicEtkinlik Yeri:Babylon,İstanbul Sanatçı: Acid Arab, Cem Yıldız

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Orta Doğu müziğini techno ve acid house’la bir araya getiren Parisli elektronik müzik ekibi Acid Arab’a, Cem Yıldız’ın konuk olacağı eşlik edeceği gece için; 20 Aralık’ta, “Very Very French Festival XXF” kapsamında buluşuyor!

Doğu müziğinin kompleks ritimlerini, melodilerini ve vokallerini techno ve acid house ögeleriyle birleştiren Parisli ekip; I:Cube Adnan Mohamed, Omar Souleyman ve Judah Warsky gibi isimleri konuk ettiği ilk derleme albümleri “Acid Arab Collections” ile Love Fingers, Skudge, Tim Sweeney gibi DJ ve prodüktörlerden övgü topladı. 2016’nın sonunda yayımladıkları çıkış albümleri “Musique de France”in ardından, performanslarını dünyanın farklı noktalarındaki birçok kulübe ve festivale taşıyan Acid Arab; Kenzi Bourras, Rizan Said, Cem Yıldız, A-WA, Rachid Taha, So ane Saidi ve Jawad El Garrouge gibi önemli müzisyenlerle de iş birliği yaptı. DJ Guido Minisky ve Hervé Carvalho ikilisinin Pierrot Casanova, Nicolas Borne ve Kenzi Bourras ile bir araya gelmesiyle tam anlamıyla bir ekip olan Acid Arab; geçtiğimiz 3 sene boyunca dünyanın 50 ülkesinde 260’ın üzerinde performans sergiledi. İkinci uzunçalarları “Jdid”i Ekim ayında yayımlayacak ikili; Akdeniz’in kuzey, güney ve doğu kıyıları arasındaki diyalogu derinleştiriyor.

Sanatçı

Acid Arab, Cem Yıldız

Etkinlik Tarihi

(Cuma) 22:30 - 23:59

Etkinlik Mekanı

Babylon Bomonti

Merkez Mahallesi, Silahşör Caddesi & Birahane Sokak Tarihi Bomonti Bira Fabrikası No:1, 34384 Şişli/İstanbul

No Comments

Post A Comment

X