ocak, 2020

cts25oca19:00cts23:59Valkyrja + Persecutory + ThorncrafT @ The Wall SaloonEtkinlik Tarzı:MetalEtkinlik Yeri:İstanbul Sanatçı: Valkyrja, Persecutory, Thorncraft

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Valkyrja + Persecutory + ThorncrafT @ The Wall Saloon

 

İsveçli Black Metal grubu Valkyrja 2004 yılında temelleri atılmış, Ondskapt, IXXI, Interment, Entombed A.D. ve Diabolical gruplarında da çalmış üyelerden oluşmakta.

Northern Silence Productions ve Metal Blade Records gibi şirketlerden albümler çıkartan grup şu anda yollarına W.T.C. şirketiyle devam ediyor.

Dünyanın birçok ülkesinde festivallerde yer almış ve Marduk, Archgoat, Mgla gibi gruplarla birlikte çalan VALKYRJA'ya İstanbul konserinde Persecutory ve Eskişehir’den ThorncrafT eşlik edecek.

Tarih: 25/01/2020, Cumartesi
Mekan: The Wall Saloon, Kadıköy
Bilet: Yakında duyurulacak.

https://www.facebook.com/valkyrjaswe/
https://www.facebook.com/persecutory666/
https://www.facebook.com/ThorncrafTband/


Valkyrja


Valkyrja 2004 yılında nefreti, şiddeti ve yoksunluğu olağanüstü güçlü ses emisyonları aracılığıyla kanalize etmek gibi ciddi bir adanmışlıkla kuruldu. İdeallerini sınırsız sapkınlık ve tutku ile bezediler.Grup üyelerinin hastalıklı dürtüleri onları diri tutarak, acımasız tınılar üretmelerine yardımcı oldu. Bir toplumsal köleliğin kelepçelerinden kurtulma ve ölmek üzere olan dünyayı ardında bırakma isteği ile kardeşlikleri şekillenirken, zihnin en derin oyuklarından bir meydan okuma ortaya çıktı. Toplum normlarına ve ahlaki değerlerine karşı şiddetli bir düşmanlık ile bezenen grup ,bu bilinç ile çekirdekten oluşmaya başlamıştı.

Grup felsefesinin bir parçası olarak sınırlamalardan kaçınmak,herhangi bir tarza ait olmamak, ve kullanışsız bir beklentinin her zaman uzağında kalmayı tercih etti. Valkyrja bayrağı altında yaratılan sanatsal veri, ticari kaygı taşıyan tüm dünya zincirlerine meydan okuyor. Bir yol göstericinin önderliğinde, asla artlarına bakmayan ve korkusuzca karanlığın en derinine inerken ilk adımları gecenin tam ortasına doğru yalnız başlarına attı onlar.

Valkyrja'nın ilk albümü olan 'The Invocation of Demise' Mart 2007'de Necromorbus stüdyolarında kayıt edildi ve 6 ay sonra fiziksel forma Northern Silence Producitons tarafından dönüştürüldü. Valkyrja ateşli canlı performanslarıyla hızlı bir şekilde yer altına ölümün iğrenç kokusunu yaymayı başardı. Pisliğe iyice batmış ve leş kaderlerine iyice devam ediyorken, 2009 yılı içerisinde Metal Blade Records ile anlaşma imzaladılar. Bu sayede grubun ilk albümü MB tarafından yeniden yayınlandı böylece hastalığın daha fazla kişiye ulaşması sağlanmış oldu! Grup bu anlaşmanın ardından stüdyoya kapanıp ikinci albümleri olan Contamination'u kayıt etti. Bu albümün çıkmasını takiben ise tüm Avrupa'yı kapsayan bir turneye imza attı.

2013 yılında ise dünyayı yeniden yangın yerine çevirecek olan üçüncü albümleri 'The Antagonist's Fire' piyasadaki yerini aldı. Bu albüm ile birlikte underground black metal piyasasında saygın yer edinmiş olan Alman firma W.T.C ile anlaşma imzalandı. Grup 10uncu yılında ünlü menajerlik firması Massive Music sayesinde,büyük gruplar ile birlikte 100den fazla şehirde konser vermiş oldu. Peşi sıra 2016 ve 2017'de ise Kuzey Amerika'da 22 ayrı şehirde çalarak kariyerini daha da zenginleştirdi.
Üçüncü albümlerinden sonra 5 yıl geride kalmıştı,bu süre içerisinde çok ciddi kadro değişiklikleri yaşandı ve kadro tamamlandıktan sona kollar sıvandı. 2018 yılının Kasım ayında ise dördüncü albümleri olan 'Throne Ablaze' ortaya çıktı ve kasvet doğumlarını yer yüzüne ekti. Bu albümün anlamı ise tüm adanmışlara tutku ile etki etmek,yüzlerine bir fırtına çalmaktı. Geçmiş ya da gelecekte elindeki bir silah, tüm zorlukların gölgesinde sonsuza kadar dimdik adeta bir anıt gibi duracak.

Kadro:
S. Wizen, Gitar, Vokal
V. Purice, Bass
B. Thelberg, Gitar
V. Parri, Davul

Diskografi:
2007 The Invocation of Demise
2010 Contamination
2013 The Antagonist's Fire
2018 Throne Ablaze

 

Persecutory

2014 yılının yaz aylarında 3 adamın tamamen sapkın düşüncelerini karanlık ve habis metal saldırganlığı ile yansıtmak istemeleri sonucunda ortaya çıkan Persecutory oldu.

Sodom, Bathory, Venom gibi 80'lerin gruplarıyla, Bestial Mockery, Witchmaster, Archgoat gibi 2000lerin önemli gruplarının etkisinde yol alan grup 2015 yazında 4 şarkılık ilk EP "Perversion Feeds Our Force" u kaydetti ve İngiliz "Hell's Hammer Music" şirketi tarafından digipak CD olarak yayınlandı. 2016 sonlarında ise 7 şarkılık, 42 dakikalık ölüm ayini "Towards The Ultimate Extinction" kaydedildi. Ve bu albüm ile grup EP deki thrash-black çizgisini biraz değiştirerek daha çok Avrupa black metal'i ile old school death metal etkileri arasında bir tarza doğru yol aldı. Grubun anti-yaşam, anti-varlık, ölüme tapınma ve şeytani enerjinin sonsuz savaşı konuları üzerine odaklandığı albüm 2017 de Polonyalı "Godz Ov War Productions" tarafından digipak CD ve kaset olarak yayınlandı ve yurtdışında birçok metal magazine de iyi kritikler alırken, 2018de sold-out oldu. Ve albüm 2019 içinde de aynı firmadan LP formatında yayınlandı.

Kadro:
Tyrannic Profanator (Vocals)
Infectious Torment (Guitars)
Vulgargoat (Guitars, Back Vocals)
Deathbed (Bass)
Satanae Spermatikoi (Drums)

Diskografi:
2016, EP, Perversion Feeds Our Force
2017, Towards the Ultimate Extinction

https://www.facebook.com/persecutory666
https://persecutory.bandcamp.com

Thorncraft

ThorncrafT Lucifer'ın sancaktarı ve Ölüm'ün hizmetkarıdır. Bilgeliğin ve saf ışığın sonsuz yolunda bir yolcudur, ölümün tüketen ateşinin elçisidir ve bu ateş tüm ateşlerin üstündedir. Thorncraft'ın savaşı yanlış kutsala ve insanlığa karşıdır. Thorncraft, Efendimizin güçlendirdiği ve lütfettiği Black Metal gürültüsünü taşıyan bir bedendir. Azazel'in adıyla Sitra Achra'nın mücadelesi galip gelecek!

Kadro:
Ascetic Scholar - Vocals and Guitars
Aether - Guitars
Voidbringer - Bass
Satanae Spermatikoi - Drums

https://www.facebook.com/ThorncrafTband
https://thorncraft.bandcamp.com/releases


-ENG-
Valkyrja
2004 - Valkyrja was founded with the earnest intention of channelling violence, deprivation and loathing through means of extraordinarily potent audio emissions.
Their ideals were permeated by passionate and boundless perversion – a sickly urge festering ever so vibrantly in the essence of its members. A will to cast off the manacles of societal enslavement and leave a dying world behind. While the brotherhood took shape, opposition and defiance surfaced from the deepest recesses of the mind; a fierce hostility towards the laws and morals of their surroundings, notions which felt entirely alien to the band's core.

As part of their philosophy of ridding themselves from limitations, no specific genre was ever chosen since it would only serve to establish a framework of useless expectation. The artistic output created under the flag of Valkyrja defies all earthly shackles, including those of commercial categorisation. With ideology as lodestar, venturing into darkness without a backwards glance, they took their first fledgling steps on a road staked out by the night itself,

Valkyrja’s debut album, The Invocation of Demise, was recorded in Necromorbus Studio during March 2007 and then released in physical form by Northern Silence Productions six months later. Valkyrja quickly gained their reputation as a ferocious live act; a display of carnal lust leaving each stage with the foul scent of death. Drawn to the stench of putrid bereavement, Metal Blade Records contracted the band in 2009. "The Invocation of Demise" was treated to a re-release by their new ally, thus spreading the curse even further. The same year also saw a return to Necromorbus Studio for the recording of their second album, the most aptly named 2010 Contamination. The new tracks would prove to be a crucial part of the band's live setlist as they, the following autumn, embarked on their first European campaign.

Forged and conceived to reflect blood and fire - the third album, The Antagonist's Fire, set the world aflame on the eleventh day of the eleventh month in the year 2013. The opus also marked the beginning of Valkyrja’s long-running collaboration with German underground cult label World Terror Committee. During the past decade, facilitated by Massive Music and accompanied by titans of extreme metal, over 100 different European cities has been forced to swallow the bitter wine of sonic violence. Furthermore, 2016 and 2017 saw two extensive North American tours with Valkyrja as co-headliner, during which 22 different states were soaked in rotten blood.

Five years removed from the third opus, Valkyrja return under new guise. The past few years have seen the band subjected to several crucial line-up changes, igniting a period of utter despair that would sow the seeds for what has now come to pass: Throne Ablaze is set for worldwide release on November 26, 2018. The album reflects the passion and dedication of everyone involved, those who face every storm – past and future - with weapon in hand. It will forever stand as a monument of continuous struggles – so right there, in the core of this strife to conquer every obstacle, kneel and obey the fires of the blazing throne!

Discography:
2007, The Invocation of Demise
2010, Contamination
2013, The Antagonist's Fire
2018, Throne Ablaze

Persecutory
In 2014, Persecutory was the result of the 3 bastards who wanted to play black metal like filthy, scummy and raw. The first EP "Perversion Feeds Our Force", consisting of four songs, which set a sound between the 80's thrash metal and the black metal of the 90's, is a recording that pushes the boundaries of pure hatred and aggression and released in digipak CD by British label "Hell's Hammer Music". It was also released as a tape by "Kampf Records" in 2017. Later, with the joining of two new members, band's musical way went entirely towards the mixing of European black metal ritual and old school death metal hints. By the end of 2016, a 7-track debut full-length "Towards The Ultimate Extinction" was recorded. The album, which focuses on themes such as anti-life and anti-existence, praise of death, spiritual ascending of satanic energy, and universal paradox, it was released in 2017 as "Digipak CD and cassette" by Polish Godz Ov War Productions, and were well received in many metal magazines worldwide. In fall 2018, LP is also coming out through the same label.

Discography:
2016, EP, Perversion Feeds Our Force
2017, Towards the Ultimate Extinction


ThorncrafT
Thorncraft is the bannerbearer of the Lucifer and Servant of Death. Eternal passenger of the path of Knowledge and Pure Light, bringer of the consuming fire of death that is above all fires. Thorncraft's war is against false divine and all humanity.

Thorncraft is a vessel that Lord empowered and gifted with the noise called Black Metal. In the name of Azazel strife of sitra achra shall prevail.

Discography:
2019. EP, Golden Chalice of the Great Truth

https://www.facebook.com/ThorncrafTband
https://thorncraft.bandcamp.com/releases

Sanatçı

Valkyrja, Persecutory, Thorncraft

Etkinlik Tarihi

(Cumartesi) 19:00 - 23:59

No Comments

Post A Comment

X