şubat, 2020

cts15şub20:00cts23:59blankTindersticks @ İş Kuleleriİş Sanat Kültür MerkeziEtkinlik Tarzı:Rock,World MusicEtkinlik Yeri:İstanbul Sanatçı: Tindersticks

blank

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Tindersticks yeni albümü ‘No Treasure But Hope’un dünya turnesi kapsamında 15 Şubat'ta İstanbul'da İş Kuleleri Salonu'nda sahnede!


Nottingham çıkışlı İngiliz grup, rock altyapılarını caz ve blues öğelerle birleştirerek kendine özgü bir tarz yarattı. Önce Asphalt Ribbons adı altında toplanan grup, 1992 yılında Alman yapımı bir kibrit kutusundan ilham alarak şimdiki adını aldı. Şarkı sözlerini şiirsel bir dille aktaran  bağımsız müziğin temsilcilerinden Tindersticks, 27 yıllık müzik kariyerinde aralarında “Curtains”, “Simple Pleasure”, “Falling Down a Mountain”, “The Something Rain” ve “The Waiting Room”un da bulunduğu 18 albüme, 25 single’a ve EP’ye imza attı. 

Sadık bir hayran kitlesine sahip grup, müzik eleştirmenleri tarafından alternatif rock tarihinin en başarılı gruplarından biri olarak gösteriliyor.Stuart A. Staples’ın önderliğinde çalışmalarını sürdüren grup, Fransız yönetmen Claire Denis’in  “Trouble Every Day” (2001) ve “Nénette Et Boni”(1997) filmlerine yaptıkları müziklerle hem müzik hem de sinema dünyasına damga vurdu. Geçen yılın en çok konuşulan yapımlarından biri olan, ödüllü “High Life”ın soundtrackini de besteleyen Tindersticks, “No Treasure But Hope” adlı son albümünün dünya turnesi kapsamında 15 Şubat Cumartesi akşamı 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda sahne alacak.

Sanatçı

Tindersticks

Etkinlik Tarihi

(Cumartesi) 20:00 - 23:59

Etkinlik Mekanı

İş Sanat Kültür Merkezi

İş Kuleleri 4.LEVENT / İstanbul

No Comments

Post A Comment

X