mayıs, 2019

cum24may21:00cum23:59Tigers in Furs @ NayahEtkinlik Tarzı:Punk,RockEtkinlik Yeri:İstanbul Sanatçı: tigers in furs, tampon, reptilians from andromeda, hack the fool

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Yeni albümünün turnesi kapsamında şehrimizi ziyaret edecek olan İtalyalı garage rock grubu Tigers in Furs 24 Mayıs Cuma akşamı Nayah sahnesinde! Tigers in Furs'e bu özel gecede İstanbul yeraltı sahnesinin hem emektar hem de yeni nesil grupları eşlik edecek. 90'ların önemli punk rock gruplarından Tampon, punk rock sahnemizin son senelerdeki en aktif gruplarından Reptilians From Andromeda ve ilk albümünü yakın zamanda yayınlayan Hack The Fool, 24 Mayıs Cuma akşamı Nayah'a şehrin en asi seslerini getirecek.

 


Tigers In Furs

2015 yılında Roma, İtalya'da; Fred Guonbusto (Gitar/Vocal), David Bau (bass/vocal) ve Tommi Li (davul) kadrosuyla kurulan garage rocknroll grubu Tiger in Furs, aslında İtalya'nın oldschool gruplarından TJ & the Lipstix, Cokerocket, '77 Spreads elemanlarının biraraya gelmesiyle oluşmuş bir ekip. Müziklerinde Sex Pistols, Oblivians, Gories, Ramones, Fu Manchu, Stooges, Mc5, Motorhead, Edwige Fenech gibi etkisi hayli hissedilen rocknroll grubunun bir süre önce yayınladığı yeni 7" Ep'sinin turnesi kapsamında İstanbul seyircisi ile buluşacak.

https://tigersinfurs.bandcamp.com


TAMPON

90'ların önemli punk rock gruplarından Tampon, Aslı Akıncı (Vocal) ve Umut Diavolo (gitar)ın yeni oluşturduğu kadro ile hem eski klasiklerini hem de yeni hitlerini geçtiğimiz yıl içerisinde Çekya'lı plak şirketi Prof Sny Records'tan LP formatında yayınladığı albüm ile taçlandırdı. Punk'ın en çiğ ve saldırgan halini melodik gitar riffleri ile süsleyen ekip yakında yayınlayacakları yeni albümden parçaları da bu gecede çalacaklar.

https://tamponx.bandcamp.com/album/tampon-planet-tampon


Reptilians From Andromeda

İstanbul yeraltı punk rock sahnesinin son yıllardaki en aktif ve çarpıcı ismi olan Reptilians From Andromeda, Aybike Çelik Özbey (Vokal) ve Tolga Özbey (Gitar) tarafından kuruldu. Tolga Özbey 90’lı yılların Türk punk sahnesinin en önemli gruplarından Rashit’in de kurucusuydu. Reptilians From Andromeda, yurtdışında çeşitli Amerika'lı ve İngiliz plak şirketlerinden 7 Ep (mini albüm), 1 adet de uzunçalar albüm yayınladı. Hem yurtiçinde hem de yurtdışında müzik otoritelerince harika yorumlar alan grup, 2017-2018 yıllarında Çekya'lı plak şirketi Prof Sny Records'tan plak formatında "Doomsday" adında bir 7", ardından da "Dialogues For Monkeys" adında bir Lp yayınladı. 2018 Yılında Belçika'da 6 konserlik bir turne yapan grup, bass gitarda Bülent Kabaş (Crunch/Rashit) ve davulda Başak Karacan'ın da katılımıyla bu sezon hem yurtiçi hem de yurtdışı konserlerinde çalmaya devam edecek. RFA; çiğ, hızlı, eğlenceli, oldschool Lo-Fi, Rock'n'roll, garage ve punk rock'ı
soundlarında özgün bir biçimde birleştiriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=J9RaLH43WQM


Hack The Fool

Hack The Fool, Mert Avcı, Sinan Kutluay ve Berk Çavdar’ın İstanbul'da kurduğu bir alternatif rock grubudur. Her ne kadar 90’ların alternatif grupları en bariz ilham kaynakları olsa da, grup dinamik olarak genişleyen şarkılar yaratarak, deneyselliğe yer bırakarak ve her şarkıda yeni bir şeyler keşfederek bir etiket altına girmemektedir. Grup sadece müziği değil aynı zamanda albüm kapakları, müzik videoları gibi görselleri ve konsept tasarımlarını da kendileri üretmektedir. Müziği ve görselliği bir bütün olarak ele almak ister. Hack The Fool’, yakın zamanda ilk albümü ’The Fool’u Tantana Records etiketi altında yayımladı.

https://www.youtube.com/channel/UCDceQmeQnqf_jFk9nD_5cuA/featured?view_as=subscriber

Sanatçı

tigers in furs, tampon, reptilians from andromeda, hack the fool

Etkinlik Tarihi

(Cuma) 21:00 - 23:59

No Comments

Post A Comment

X