temmuz, 2019

pzt08tem20:30pzt23:59blankTesseracT @ Zorlu StudioZorlu PSM % 100 StudioEtkinlik Tarzı:MetalEtkinlik Yeri:Zorlu PSM,Zorlu Studio Sanatçı: TesseracT

blank

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Djent akımının öncülerinden, İngiliz progressive metal grubu TesseracT 8 Temmuz’da Studio’da!

Toplamda 4 stüdyo albüm, 3 EP, 8 single ve bir akustik albüm kaydeden ve kariyeri boyunca Megadeth, Meshuggah, Animals As Leaders, Karnivool, Devin Townsend Project ve Gojira gibi gruplarla Avrupa ve Amerika turnelerine çıkan İngiliz grup Tesseract TesseracT 2003 yılında grubun gitaristi Acle Kahney tarafından kuruldu.

Bugüne dek 6 kez kez vokal değişikliğine giden gruba Daniel Tompkins’in de dahil olmasıyla, çıkış albümü “One” 2011 yılında müzikseverlerle buluştu. Albümün hemen sonra tura çıkan grup birçok konser verdi. Aynı yıl Tompkins gruptan ayrıldığını açıkladı. 2012’in başlarında yeni vokalisti hayranlarına tanıtan grup, çok geçmeden “Perspective” isimli yeni bir EP paylaştı.

Albüm çalışmalarına başlandığı sıralarda grup bir kez daha vokalini değiştirdi, bu sefer mikrofonun başında Ashe O’Hara vardı. 10 şarkılık ikinci TesseracT albümü “Altered State” 2013 yılında yayınlandı. New Noise ve All Music gibi dergilerin övgüyle bahsettikleri albüm “Tüm zamanların en iyi metal albümü” ve ”Dönemin en iyi grubu” gibi övgü dolu yorumlar aldı ve grubun tüm albümleri arasında en yüksek metascore puanını alarak başarısını taçlandırdı.

2015’e geldiğimizde Daniel Tompkins ile yeniden bir araya geldiklerini açıkladılar ve çok geçmeden üçüncü albümleri “Polaris” yayınlandı. Albüm Dream Theater’ın Octavarium’u ve 2001 Space Odysssey gibi başyapıtlarla karşılaştırılarak, yılın en iyi djent albümlerinden biri olarak gösterildi.

Günümüz modern metal müziğin en başarılı temsilcilerinden TesseracT, son olarak geçtiğimiz yıl yayınlanan Luminary ve King single’larının ardından dördüncü albümleri Sounder’ı Nisan ayında sevenleriyle paylaştı. Grupta Acle Kahney’e 2006 yılından beri ritim gitarda James Monteith, bas gitar ve back vokalde Amos Williams, bateride ise Jay Postones’un eşlik ederken, vokalde ise halen Daniel Tompkins eşlik ediyor.

Djent rüzgarların eseceği bu özel performansı kaçırmayın.


Kapı Açılış 20:30
Etkinlik Başlangıç 21:30

Sanatçı

TesseracT

Etkinlik Tarihi

(Pazartesi) 20:30 - 23:59

Etkinlik Mekanı

Zorlu PSM % 100 Studio

Levazım Mah., Koru Sok. No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul

No Comments

Post A Comment

X