nisan, 2020

pzt06nis21:00pzt23:59blankTerry Riley & Gyan Riley @ Zorlu PSMZorlu PSMEtkinlik Tarzı:ElectronicEtkinlik Yeri:İstanbul,Zorlu PSM Sanatçı: Terry Riley, Gyan Riley

blank

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Batı ve doğu melodilerinin müthiş uyumunu, PSM Caz Festivali’nde gerçekleştirdikleri unutulmaz performanstan sonra 6 Nisan’da Terry ve Gyan Riley’den bir kez daha dinleyeceğiz!

 

Terry Riley & Gyan Riley 

20. yüzyılın yaşayan en önemli bestecilerinden biri kabul edilen Terry Riley, özellikle “In C” isimli eseri veA Rainbow In Curved Airalbümü gibi hem minimalist klasik müziğe hem de elektronik müziğe öncülük eden işleriyle tanınıyor. Minimalist akımın yanı sıra Hint klasik ve Raga müziklerinden beslenen üretimler de ortaya koyan Riley’nin etkileyici diskografisi otuzun üzerinde albüm kaydı ve sayısız besteden oluşuyor. Terry Riley’nin en uzun soluklu ve en ünlü iş birliklerinden öne çıkan bir diğeri ise Mills Üniversitesi’nde ders verirken kurucusu David Harrington ile tanışmasıyla başlayan Kronos Quartet. Ünlü dörtlü için on üç beste ve bir konçerto besteleyen 84 yaşındaki Riley, bugün yarım yüzyılı deviren kariyeriyle kelimenin gerçek anlamıyla bir müzik hazinesi.

Terry Riley’nin üç çocuğu arasında müzikle profesyonel olarak ilgilenen tek isim olan Gyan Riley ise eğitimini San Fransisco Müzik Konservatuarı’nda tamamladı. Bugüne kadar Zakir Hussain, Dawn Upshaw, San Francisco Symphony gibi isim ve orkestralarla çalışan Gyan Riley’nin John Zorn’un Tzadik Records şirketinden yayınlanan ilk solo albümü Stream of Gratitude genç müzisyenin babasının izinden emin adımlarla yürüyeceğinin sinyallerini verdi.

2016’da çıktıkları Avrupa turnesiyle izleyicileri büyüleyen baba-oğul ikilisi Terry ve Gyan Riley’nin organik bağlarının desteklediği muhteşem uyumla touché’de verecekleri performans bu senenin unutulmazları arasında girecek

 

PROGRAM

Kapı Açılış: 19:00
Etkinlik Başlangıç: 21:00

Sanatçı

Terry Riley, Gyan Riley

Etkinlik Tarihi

(Pazartesi) 21:00 - 23:59

Etkinlik Mekanı

Zorlu PSM

Levazım Mah., Koru Sok. No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul

No Comments

Post A Comment

X