mayıs, 2020

paz17may20:00paz23:00Suede @ Zorlu PSMPSM Caz FestivaliZorlu PSMEtkinlik Tarzı:Pop,RockEtkinlik Yeri:İstanbul,Zorlu PSMSanatçı:PSM Caz Festivali Sanatçı: Suede

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

PSM Caz Festivali Suede İstanbul Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

 

Britpop'un kurucuları olarak da etiketlenen ve 90'lı yıllarda İngiltere'ye damgasını vuran Suede, 17 Mayıs’ta PSM Caz Festivali'nde olacak.

Suede, İngiliz indie pop/rock müziğini shoegaze’in dönen katmanlarından ve Madchester’ın dans-pop füzyonlarından uzaklaştırıp; İngiliz popunun üç dakikalık, gizemli parçalarına geri döndürerek 90'larda Brit-pop devrimini başlattı. Hem kendilerinden önceki akımların hem de çağdaşlarının parıltısından ve karanlık romantizminden eşit derecede ilham alan Anderson ve Butler gitar ağırlıklı, coşkulu, şehvetli, şaşırtıcı, melodik ve kelimenin tüm iyi anlamlarıyla arsız bir sound geliştirdi. Müzik tarihindeki yerlerini sağlamlaştıran “Beautiful One”, “Animal Nitrate”, “She’s In Fashion” ve “So Young” gibi hit şarkıları barıdıran 8 çarpıcı albüme, İngiltere’den En Hızlı Satan Albüm rekoruna ve prestijli Mercury ödülüne sahip grubun tutkulu ve zarif performansını kaçırmayın.

Sanatçı

Suede

Etkinlik Tarihi

(Pazar) 20:00 - 23:00

Etkinlik Mekanı

Zorlu PSM

Levazım Mah., Koru Sok. No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul

No Comments

Post A Comment

X