nisan, 2020

prş30nis20:30prş23:45Etkinlik İptal EdildiSteve Kuhn Trio @ Zorlu PSMPSM Caz FestivaliZorlu PSMEtkinlik Tarzı:CazEtkinlik Yeri:İstanbul,Zorlu PSMSanatçı:PSM Caz Festivali Sanatçı: Steve Kuhn Trio

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Steve Kuhn Trio PSM Caz Festivali - Zorlu PSM

 

Lirik dokunuşu ve sofistike yaklaşımı ile ünlü Steve Kuhn, efsanevi bir Amerikan caz piyanisti, bestecisi, aranjör, grup lideri ve eğitimcidir.

Brooklyn doğumlu, Harvard mezunu Kuhn Bill Evans, George Russell, Gunther Schuller ve Modern Jazz Quartet’in eğitmen kadrosunda yer aldığı prestijli Lenox Müzik Okulu’nda Ornette Coleman ve Don Cherry gibi isimler birlikte eğitim aldı. Bu, Kuhn'un doğaçlama ve kompozisyonun en ileri görüşlü yenilikçileriyle çalmasına, çalışmasına ve üretmesine imkan sağladı; Kenny Dorham'ın grubuyla uzun süre çalması ve John Coltrane Quartet’e katılması bu faydanın en çarpıcı örnekleri. Kuhn ayrıca Stan Getz, Art Farmer, Oliver Nelson, Gary McFarland, Scott LaFaro, Harvie Swartz, vokalist Shelia Jordan, Billy Drummond ve Miroslav Vitous gibi ikonik isimlerle de iş birlikleri gerçekleştirdi.
Tüm bunların yanında Steve Kuhn onlarca yıl içlerinde basçılar Ron Carter ve David Finck, davulcular Al Foster, Jack DeJohnette ve Joey Baron gibi isimleri içeren all-star trio’ların da liderliğini yaptı. New York'un önde gelen caz kulüplerinden bazılarında canlı kayıtlar gerçekleştiren Kuhn caz standardı The Saga of Harrison Crabfeathers"ın da bestecisi.

“Trio, üç kişi arasındaki diyalog ile ilgilidir. Bas ve davul eşliğinde bir “ben” değil. Diyaloglu üç eşit insan.” La Times, 1991
Piyano, Post-Bop

Sanatçı

Steve Kuhn Trio

Etkinlik Tarihi

(Perşembe) 20:30 - 23:45

Etkinlik Mekanı

Zorlu PSM

Levazım Mah., Koru Sok. No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul

No Comments

Post A Comment

X