şubat, 2020

prş13şub21:00prş23:59blankSiya Siyabend @ BabylonBabylon BomontiEtkinlik Tarzı:World MusicEtkinlik Yeri:Babylon,İstanbul Sanatçı: Siya Siyabend

blank

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

90’ların başından günümüze kadar yolu Beyoğlu’na düşen herkesin sokaklarda karşısına çıkmış Siya Siyabend; solisti Bizon Murat’ın müziğe geri dönüşünün ardından, 13 Şubat’ta Babylon'a konuk oluyor!


1994’ten beri sokak müziği geleneğini İstanbul sokaklarında sürdüren Siya Siyabend, sokak müziğinde yeni bir ekol oluşturdu. Shakespeare’in “bütün dünya bir sahne” sözünden yola çıkarak sahnesini sokaklara taşıyan Siya Siyabend; İstanbul’da yolu kesiştiği birçok kişinin hikayesinde bir yer edinmeyi başardı. Bizon Murat’ın doğaçlamalarının temelini oluşturduğu ve belirli bir türün altına koyulamayacak tarzlarını; reggae, blues, caz, rock, rap ve punk etkili etnik müzik olarak tanımlayan ekip, 25 yılı aşkın süredir “özgür insanlara müzik üreten grup” olarak yoluna devam ediyor. Sahaf sahaf dolaşıp topladığı kitaplardan getirdiği dizeleri ve hikayeleri paylaşan Bizon Murat; dinleyicilerini kimi zaman Ömer Hayyam, Pir Sultan Abdal, Aşık Veysel, Mevlana kimi zaman da Feqiye Teyran ile buluşturuyor. Beyoğlu’nda doğup, büyüyen ve üretimler yapan grup; Fatih Akın’ın İstanbul sound’unu konu alan belgeseli “Crossing The Bridge: The Sound of Istanbul” ile ismini dünyada duyurdu. Geçirdiği hastalık sonrası yeniden müziğe dönüş yapan Bizon Murat; konserler ve stüdyo kayıtları başta olmak üzere yoğun müzik üretimine tekrardan başladı.

Sanatçı

Siya Siyabend

Etkinlik Tarihi

(Perşembe) 21:00 - 23:59

Etkinlik Mekanı

Babylon Bomonti

Merkez Mahallesi, Silahşör Caddesi & Birahane Sokak Tarihi Bomonti Bira Fabrikası No:1, 34384 Şişli/İstanbul

No Comments

Post A Comment

X