haziran, 2019

prş20haz20:00prş23:00Roberto Fonseca @ Antalya Akra Hotel2.Uluslararası Akra Caz Festivali Antalya Akra HotelEtkinlik Tarzı:CazEtkinlik Yeri:Akdeniz,AntalyaSanatçı:Akra Caz Festivali Sanatçı: Roberto Fonseca, Ece Göksu Jazz Quartet

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Roberto Fonseca ile “Havana Gecesi”, 20 Haziran Perşembe akşamı 2.Uluslararası Akra Caz Festivali kapsamında Akra Hotel'de

Kübalı caz piyanisti Roberto Fonseca kendine has müzikal yorumunun yanı sıra, hem solo hem de sahnedeki diğer enstrümanlarla birlikte yaptığı harika doğaçlamalarıyla öne çıkan bir sanatçı.

İbrahim Ferrer, Orlando ‘Cachaíto’ López, Rubén González, Guajiro Mirabal y Manuel Galbán gibi dünyaca ünlü isimlerle aynı sahneyi paylaşan Roberto Fonseca; Buena Vista Social Club’ta da çaldı.

Akra Caz Festivalinde“ Havana Gecesi” adıyla gerçekleşecek konserde izleyici ile buluşacak olan Roberto Fonseca, bu özel gecede sekizinci albümü ABUC’tan parçalar yorumlayacak. The Guardian gazetesinin şaşırtıcı şekilde geniş ve aynı zamanda birbirinin içine tamamen geçmiş olarak nitelediği ABUC’ta, sanatçı ise kelimenin tam anlamıyla “bir hikâye anlatıcı” olarak yorumlanıyor.


 

Roberto Fonseca
 
Roberto Fonseca / piyano
Yandy Martinez / bas
Ruly Herrera / vurmalılar
Jimmy Jenks / saksafon
Matthew Simon / trompet
Ariel Vigo / bariton saksafon – flüt
Rey Cuza / vokal


 

Ece Göksu Jazz Quartet
 
Konser öncesinde ise Türkiye’nin en iyi caz vokallerinden Ece Göksu, Quartet’i ile birlikte sahnede olacak. Caz repertuvarının sevilen şarkılarını seslendirecek olan grup, izleyicilere unutulmaz bir caz gecesi yaşatacak.

Ece Göksu / vokal
Can Çankaya / piyano
Kağan Yıldız / kontrbas
Berke Özgümüş / davul

Festival çoşkusunu avantajlı konaklama imkanlarıyla yaşayın; https://www.akrahotels.com/antalya/akra-caz-festivali/

Sanatçı

Roberto Fonseca, Ece Göksu Jazz Quartet

Etkinlik Tarihi

(Perşembe) 20:00 - 23:00

Etkinlik Mekanı

Antalya Akra Hotel

Şirinyalı Mahallesi, Lara Cd. No:24, 07100 Muratpaşa MURATPAŞA / Antalya

No Comments

Post A Comment

X