eylül, 2018

prş27eyl19:00prş23:59blankArt of B-Movies @ Kadıköy SinemasıRed Bull Music FestivalEtkinlik Tarzı:Rock Sanatçı: Gaye Su Akyol, Bubituzak

blank

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Bir Klasik Yeni Sesine Kavuşuyor: Yılmayan Şeytan - Canlı Film Konseri

İmkanlar ne kadar kısıtlıysa yaratıcılık o kadar körüklenir. Hatta bazen absürt bir noktaya kadar ulaşabilir. ’50’lerde başlayan ve ’80’lere dek doludizgin ilerleyen B-movie akımı bu birkaç cümlenin altını fazlasıyla dolduruyor. Düşük bütçeler, yaratıcı fikirler ve tuhaf yapımlar. Yeşilçam tarihi ise kelimenin tam manasıyla bir B-movie cenneti.
Tematik olarak İstanbul’un kültür hayatına farklı noktalardan dokunmayı amaçlayan Red Bull Music Festival tam da bu sebeple, B-movie’lere özel bir ilgi gösteriyor. Gece gösterimleri, yeniden yorumlanan afişler, söyleşiler ve dahası! Festivalin bu başlığının en heyecan verici etkinliklerinden biriyse, Yılmayan Şeytan filminin canlı olarak sahnede yeni müziklerine kavuşacak olması. Gaye Su Akyol ve Bubituzak, 27 Eylül’de Kadıköy Sineması’nda efsane filmi yepyeni müzikleriyle izleyici ile buluşturacaklar. Yani, filmi canlı bir “soundtrack” konseri eşliğinde izleyeceğiz. Üstelik tamamı film için hazırlanmış yepyeni besteler duyacağız.
27 Eylül Perşembe
19:00 - Kapı Açılış
19:30 - Söyleşi: Can Evrenol, Güven Erkin Erkal, Kunt Tulgar, Melikşah Altuntaş
21:00 - Gaye Su Akyol & Bubituzak: Yılmayan Şeytan Canlı Film Konseri

Sanatçı

Gaye Su Akyol, Bubituzak

Etkinlik Tarihi

(Perşembe) 19:00 - 23:59

No Comments

Post A Comment

X