nisan, 2020

cts04nis21:00cts23:00Etkinlik İptal EdildiblankPrem Joshua @ Sanat PerformanceSanat PerformanceEtkinlik Tarzı:World MusicEtkinlik Yeri:İstanbul Sanatçı: Prem Jashua & The Band

blank

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Dünya müziğinin öncülerinden olan müzisyen Prem Joshua 4 Nisan'da İstanbul’da Sanat Performance sahnesinde olacak. 


Özünü Hindistan’ın müzikal geleneklerinin derinliklerinden alan eklektik sesin öncüleri, çağdaş Batı müziğinin öncülüğünü yapan Prem Joshua ve uluslararası grubu muhteşem bir konser ve sonrasında devam edecek olan Ekstatik Dans Meditasyonu etkinliği için sizlerle buluşuyor!


Ekstatik Dans Meditasyonu

Belirli adımları izlemeye gerek kalmadan, kendinizi sadece ritme bırakarak, başkalarına bağlı hissetmeden, sadece kendi duygularınıza bağlı kalarak, gerçek özgürlüğü deneyimleyin!


Hawaii'nin batı kıyısındaki bilinçli dans hareketi meditasyonları, yoga ve somatik terapilerden gelişen Ekstatik dans meditasyonunda, lider olan tek şey sadece müziktir! Ve siz duyduğunuz farklı ses tınıları boyunca nasıl dans etmeniz gerektiği konusunda tamamen özgürsünüz.


Özenle hazırlanmış müzikten ilham alan ve serbest bir biçimle yönlendirilen bu dans meditasyonunda, şifa dolu bir yolculuk sizleri bekliyor. Bu meditasyonu deneyimlemek için hiçbir koşula bağımlı değilsiniz. Ne bir dans tecrübesine ne de bir dans partnerine ihtiyacınız var. Sadece siz, müzik ve dansınız! 


Ekstatik dans meditasyonu ile, beden-zihin-ruh bağlantısının oluştuğu, tamamen şeffaf, kendiyle ve başkalarıyla gerçek olabilme deneyimine ve beden, duygu ve zihninizde sıkışan kalıpların serbest kaldığı ve ilahi gerçekle BİR olabilme deneyimine erişebileceksiniz.


Gerçek özgürlük alanında, otantik kişiliğinize erişecek ve gerçek VARlığın yaşadığı o alanda içsel bir yolculuğa çıkacaksınız. Bırakın vücudunuz ve iç rehberiniz sizin öğretmeniniz olsun.


Prem Jashua & The Band

Özünü Hindistan’ın müzikal geleneklerinin derinliklerinden alan eklektik sesin öncüleri, çağdaş Batı müziğinin, enstrümantalist ve bestecinin öncülüğünü yapan Prem Joshua ve uluslararası grubu, Hint çağdaş müziği dünyasında öncü bir ışıktır. Hint Ragası ve ritimlerinde açıkça yerleşmiş olan imza sesi, dünyanın dört bir yanından çeşitli kültürleri ve sözleşmeleri kucaklar. Londra’nın dans pistlerinin ritimleriyle Fas’tan ritimleri birbirine karıştırarak, Doğu Avrupa ritimleri ve caz ile denemeler yaparak, chillout ve tasavvuf ayetlerini bir araya getirerek, sentez arayışı türlerin ve etkilerin buluşma noktasında gelişmeye devam ediyor.


Müzik orijinal, sürükleyici ve duygusal; enerji ile titreşir, tefekkürle rezonansa girer, canlılık atar ve kusursuz bir küresel çekicilik içinde bask yapar. Grup, elektronika, caz ve funk gibi farklı müzik stillerini orijinal ve virtüöz bir seste birleştiriyor - biri Hint ve batı enstrümanlarının ustaca harmanlanmasıyla karmaşık bir şekilde detaylandırılıyor. Sitar, tabla, soprano saksafonu veya bambu flütleri gibi sayısız enstrüman üzerindeki el becerisi sayesinde Prem Joshua & Band, çeşitli müzik formlarının özünü tek bir organik ve ayırt edici bütün halinde damıtmaya ve birleştirmeye devam ediyor.


Prem Joshua & Band, hem eski hem de yeni olan dinleyicilerine, gelenek olarak hem çeşitli hem de zengin müzikal bir manzara boyunca derinden ödüllendirici bir duygusal yolculuk sunmaya devam ediyor. 15 stüdyo albümü, dünya çapında ve global onur albümleriyle Doğu'nun müzik geleneklerini sunmaktadırlar. Bugün Prem Joshua, Hindistan'daki en çok satan Dünya Müziği sanatçılarından biri ve kendine özgü grup olarak tanınmaktadır.

Sanatçı

Prem Jashua & The Band

Etkinlik Tarihi

(Cumartesi) 21:00 - 23:00

Etkinlik Mekanı

Sanat Performance

Kameriye Sk. No:13 Nevizade 34435 Beyoglu

No Comments

Post A Comment

X