eylül, 2019

cts28eyl21:00cts23:59Polynation @ Salon IKSVSalon IKSVEtkinlik Tarzı:ElectronicEtkinlik Yeri:İstanbul,Salon IKSV Sanatçı: Polynation

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Polynation, 28 Eylül'de Salon İKSV sahnesinde sizlerle...


Stijn Hosman ve Hessel Stuut ikilisinin hayat verdiği, Hollanda’nın elektronik müzik sahnesine Weval’den sonraki yeni armağanı olan ambient ve tekno soslu elektronika grubu sizlerle buluşacak.

Atmosfer ve ritim… Bu iki kelime, Polynation’ın baştan çıkarıcı elektronik müziğini tanımlamak için biçilmiş kaftan. Weval ve Gidge gibi isimlerin başını çektiği kataloğuyla dikkat çeken Amsterdam merkezli plak şirketi Atomnation etiketiyle 2015’te ilk kısa çalarları ‘Allogamy’yi yayımladılar. Alabildiğine organik bir sound’a kucak açan, akılda kalıcı melodilerin baştan çıkarıcı altyapılarla birleştiği, davul ve synthesizer’ın raksına sahne olan bu kısa çalarla yakaladıkları başarı; ADE, Best Kept Secret ve Eurosonic gibi ehemmiyeti yüksek festivallerde çalmalarının yolunu açtı. İyi müziğin kokusunu kilometrelerce öteden alan müzik gurusu Gilles Peterson’ın dikkatini çekmeleri uzun sürmedi. Böylelikle BBC Radio 6 Music’teki programında hatrı sayılır derecede yer aldılar. ‘Why You’, ‘Sufi’ ve ‘Anther’ gibi şarkılar, elektronik müzik dinleyicilerinin favorileri arasındaki yerini aldı. Kayıtlarının etkisini daha da katlayan, doğaçlama ruhunun ön plana çıktığı canlı performanslarıyla başarılarını iyice pekiştirdiler. Uzun süredir beklenen ilk uzun çalarlarını geçtiğimiz Mayıs ayında yayımladılar. 2019 yılının en başarılı çıkış albümlerinden biri olarak addedilen ‘Igneous’ isimli ilk Polynation albümü, şu sıralar bol bol övgü toplamakla meşgul. Kendilerini İstanbul’da ilk kez 30 Haziran’da boğaza nazır gerçekleşen bir yaz gecesi rüyası Gezgin Salon’da, Agar Agar’dan hemen önce izlemiştik. Sıra baş başa ilk Salon randevusunda!

Weval, Agar Agar, Howling ve Kiasmos’a karşı duygular besleyen; elektronik müziğin iyisinden anlarım diyen herkesi dans ettirecek gece.

Sanatçı

Polynation

Etkinlik Tarihi

(Cumartesi) 21:00 - 23:59

Etkinlik Mekanı

Salon IKSV

Bereketzade Mahallesi, Şişhane Sk. No:5, 34433 Beyoğlu/İstanbul

No Comments

Post A Comment

X