eylül, 2019

çrş11eyl20:30çrş23:59blankPeter Broderick | Neue! StepZorlu PSM % 100 StudioEtkinlik Tarzı:ElectronicEtkinlik Yeri:İstanbul,Zorlu PSM,Zorlu StudioSanatçı:Neue Step Sanatçı: Peter Broderick, Ashberry, Okay Vivian

blank

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

"Zorlu PSM’yi müziğin ve besteciliğin duygulara hitap edecek ilhamıyla baştan sona saracak konser serisi Neue! Step, melodinin derin sularına dalarak neo-klasik, avangard ve ambient müziğin açacağı yeni ufukları keşfediyor.

Eylül 2019’da PSM’nin çeşitli mekanlarına yayılacak konserler, bugün dünyanın en büyük salonlarını dolduran neo-klasik müzik akımının çığır açan isimlerinin yanı sıra minimal elektronik bir altyapıdan beslenen deneysel tınıların heyecan verici yeni isimlerini de ağırlayacak.

Oregon’da doğup büyüyen multi-enstrümantalist ve şarkıcı Peter Broderick, gençlik yıllarında M. Ward, Laura Gibson ve Dolorean gibi Portland indie folk sahnesinin önemli isimleriyle beraber çalıştı. 2007 yılında Danimarka’ya taşınmasıyla beraber Efterklang grubunun bir parçası oldu ve beş yıl boyunca ekiple dünyayı gezdi. Bu sürede solo projelerine ivme kazandıran Broderick, farklı türler arasında birçok deneme yaptı. Klasik kompozisyonlarını aşina olduğu folk, indie ve daha sonra elektronik tınılarla birleştirdi. İlk solo albümü Float’ı yayınladıktan sonra çeşitli film ve çağdaş sanat işleri için de beste yapan Broderick, Danimarka yolculuğunun ardından müziğini olgunlaştıran şehir olan Berlin’e yerleşti. Burada Alman piyanist Nils Frahm ve benzer sanatçılarla Oliveray personası altında ortak işler yapan Broderick’in bu dönemdeki en önemli iş birliği ise Greg Haines ile birlikte yürüttükleri Greg Gives Peter Space projesi oldu.

Bugün en önemli sanatçılarından biri olduğu Erased Tapes Records bünyesine 2009 yılında katılan Peter; uzun süre film, dans ve belgesel projeleri için beste yaptı.

Spoken word, gospel, soul ve rap gibi farklı türlerden etkilendiği 2012 tarihli albümü These Walls of Mine ile benliğinin en derinliklerini dinleyicisiyle paylaşan Broderick, 2013’te Oregon’a geri dönerek ilk albümü Float’ı Float 2013 ismiyle tekrar yayınladı. Erased Tapes’in kurucusu Robert Raths’in ikinci bir şansı hakkettiğini düşündüğü kayıt, Nils Frahm tarafından güncellendi.

Bugün çağdaş besteciler için cennet olarak kabul edilen Berlin Grunewald Kilisesi’nde yaptığı kayıt ile eleştirmenlerden tam not alan Broderick, başarılı solo kariyerinin yanı sıra müzikal partneri David Allred ile birlikte yürüttükleri Allred & Broderick ikilisinin de yarısı. Neo-klasik, klasik crossover ve enstrümantal müziğin en güzel tınılarını kayıtlarında saklayan Broderick, müzikte yeni rotalar keşfedeceği arayışlarına hız kesmeden devam ediyor."

Ne dinleyelim?
- Eyes Closed and Travelling
- Fragment II
- And It’s Alright (Nils Frahm Remix)

20:30 Kapı Açılış
21:00 Ashberry [FLR]
21:30 Peter Broderick
23:00 Okay Vivian [FLR]

 

 

Sanatçı

Peter Broderick, Ashberry, Okay Vivian

Etkinlik Tarihi

(çarşamba) 20:30 - 23:59

Etkinlik Mekanı

Zorlu PSM % 100 Studio

Levazım Mah., Koru Sok. No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul

No Comments

Post A Comment

X