mayıs, 2019

prş09may20:30prş23:45Myrkur: Folkesange @ Zorlu PlatinumZorlu PSM Turkcell Platinum SahnesiEtkinlik Tarzı:MetalSanatçı:Yüzdeyüz Metal Sanatçı: Myrkur: Folkesange

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Danimarka’nın sevilen black metal grubu Myrkur: Folkesange 9 Mayıs’ta Turkcell Platinum Sahnesi’nde!

Danimarkalı müzisyen ve oyuncu Amelie Brunn, 2014 yılında hayata geçirdiği black metal projesi Myrkur ile biri canlı kayıt olmak üzere 3 albüm, 2 EP ve 6 single yayınladı. Çıkış albümü “M” müzik otoriterleri tarafından pozitif yorumlar aldı ve 2015 yılının en beğenilen albümlerinden biri oldu. Grup Avrupa ve Amerika turnesini tamamladıktan sonra, 2017 ‘de ikinci albümü ‘Mareridt’i yayınladı. Bruun’ün vokal yeteneklerinin yanı sıra şarkı yazma beceresinin de ön plana çıktığı karanlık folk tarzındaki albüm, müzik otoriterlerinden bir kez daha tam not almayı başardı.

Klasik müzik eğitimi alarak büyüyen multi enstrümantalist Amalie Bruun önderliğindeki grup, Myrkur: Folkesange projesi ile ödüllü albümünde yer alan parçaların yanı sıra geleneksel şarkıları alışılmadık bir sunumla dinleyicilerle buluşturuyor. Gruba dahil olan kadın koro vokaller, piyano ve diğer eşsiz canlı enstrümanlar; Myrkur’un İskandinav halk müziğine yönelik ileri görüşlü yaklaşımını temel alan karanlık ve büyüleyici bir performans yaratmak üzere bir araya geliyor.

Youtube’da 15 milyon izlenmeye ulaşan videolarıyla Myrkur: Folkesange projesi henüz bir albüm dahi yayınlanmadan, ciddi bir hype yaratmayı başardı bile.

Ayaklarınızın yere sağlam bastığından, ellerinizin havaya doğru yükseldiğinden emin olun ve Myrkur: Folkesange ‘ın üzerinize yağmasına izin verin!

Kapı Açılış 20:30
Etkinlik Başlangıç 21:00

Sanatçı

Myrkur: Folkesange

Etkinlik Tarihi

(Perşembe) 20:30 - 23:45

Etkinlik Mekanı

Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi

Zorlu Center, 34340 BEŞİKTAŞ / İstanbul

No Comments

Post A Comment

X