eylül, 2019

paz08eyl12:00paz23:59blankMaçka'da Buluşalım: Bir Karadeniz Şöleni 2019Küçükçiftlik ParkEtkinlik Tarzı:World MusicEtkinlik Yeri:İstanbul,Küçükçiftlik Park Sanatçı: Resul Dindar, Ekin Uzunlar, İmera, Gökhan Birben, Ezgi Eyüboğlu, Salih Yılmaz

blank

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Şehrin eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park, 8 Eylül Pazar günü kapılarını dinamik ezgileri, enerji dolu halk oyunları ve yöresel tatları ile Karadeniz ruhunun tam olarak hissedileceği bir Karadeniz Şöleni’ne açıyor. 

URU ve Karadeniz FM iş birliği ile düzenlenecek olan “Maçka’da Buluşalım – Bir Karadeniz Şöleni”nde Karadeniz yöresinin en güzel sesleri sahne alırken, birbirinden özel tatlar ve el sanatlarına dayalı atölyeler ile İstanbul’da memleket hasreti çeken Karadenizliler ve Karadeniz severler bir araya gelecek. 

Şehrin kalbinde Karadeniz şov!
Geçen yıl ilki gerçekleşen ve Türkiye gündemine oturan Şehrin en havalı yöresel festivali “Maçka’da Buluşalım – Bir Karadeniz Şöleni” bu sene de on binleri kemençeye ve tuluma doyuracak. Karadenizliler ve Karadeniz severlerin buluşacağı şölende, son yıllarda yaptığı müzikal çalışmalar ve seslendirdiği Karadeniz yöresine özgü eserler ile tanınan Resul Dindar, çaldığı kemençe ile her kesimden insanları kendine hayran bırakan Ekin Uzunlar, Karadeniz müziğinin yükselen grubu İmera, Karadeniz müziğinin otantik ruhunu yeni nesile aktaran Gökhan Birben, Karadeniz müziğinin genç kadın vokallerinden  Ezgi Eyüboğlu, söylediği duygusal şarkılar ile gönüllerde taht kuran Salih Yılmaz sahne alacak. Ayrıca "130 BPM Karadeniz" remixleri ile Emrullah Gül Karadeniz DJ performansı yaparak bir ilki gerçekleştirecek. 

Dolu dolu Karadeniz
Geçen yıl aynı gün aynı yerde buluşan binlerce Karadenizli ve Karadeniz sevdalısı yağmura aldırış etmeden horona durarak şölen coşkusunu yaşadı. Karadeniz şöleni, bu yıl da ‘hayde horona’ diyerek binlerce kişiyi ağırlayacak. Karadeniz’i İstanbul’un göbeğine taşıyan “Maçka’da Buluşalım - Bir Karadeniz Şöleni”, URU ve Karadeniz FM iş birliği ile 8 Eylül’de KüçükÇiftlik Park’ta...

Sanatçı

Resul Dindar, Ekin Uzunlar, İmera, Gökhan Birben, Ezgi Eyüboğlu, Salih Yılmaz

Etkinlik Tarihi

(Pazar) 12:00 - 23:59

Etkinlik Mekanı

Küçükçiftlik Park

Harbiye Mahallesi, Kadırgalar Yokuşu No:4, 34367 Şişli/İstanbul

No Comments

Post A Comment

X