mayıs, 2019

çrş22may20:30çrş23:59Kamaal Williams @ Zorlu StudioPSM Caz FestivaliZorlu StudioEtkinlik Tarzı:CazSanatçı:PSM Caz Festivali Sanatçı: Kamaal Williams

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Modern cazın en özgün temsilcisinden, 70’ler fusion caz ve kulüp müziği kültürlerinin eşit ağırlıkta olduğu yürek hoplatan bir set.

İngiliz müzisyen ve prodüktör Kamaal Williams, caz ve hip hop’un heyecan verici birlikteliğine tanıklık eden 2010’ların en parlak yıldızlarından biri. 70’ler fusion caz geleneklerine duyduğu aşkı funk, hip hop ve dans müziğiyle harmanlayarak 21. yüzyıl Londrasına has, sımsıcak tınılar yakalayan sanatçı, eklektik house müzik prodüksiyonlarını Henry Wu adı altında yayınlamayı sürdürürken, 2016’da davulcu Yussef Dayes ile kurduğu Yussef Kamaal isimli ortaklığı Black Focus isimli bir albümle taçlandırdı ve dünyayı kasıp kavuran turneler yaptı.

İkili 2017’de yolları ayırma kararı aldıysa da Kamaal Williams, çiçeği burnunda plak şirketi Black Focus aracılığıyla geçtiğimiz sene yayınladığı The Return ile, Herbie Hancock, Weather Report, Lonnie Liston Smith ve Roy Ayers gibi efsanelerin caz-funk mirasını Londra sesleriyle yorumladığı nefes kesici üretimlerine kaldığı yerden devam etti. Usta klavyecinin liderliğinde davulcu MckNasty, basçı Pete Martin ve ses mühendisi Richard Samuels’ın güçlerini birleştirdiği albüm, broken beat’ten grime’a, house’dan garage’a Londra’nın çoğulluğu kutsayan ruhunu her anlamda yaşatan zenginliğiyle zamanın ötesinde bir iş ve “modern klasik” tanımına cuk oturuyor.

Modern caz ve Londra sahnesi adına son yılların çığır açan müzik olayını deneyimlemek isteyenler, Kamaal Williams’ın yepyeni dünyaların kapısını aralayacağı, çok yönlü ve sesli konseri için Studio’daki yerlerini alabilir.

“Para kazanma konusunda endişeniz olmasın, para mutlaka gelir. Başarılı olmak kaderinizde varsa, mutlaka olursunuz. Siz yalnızca işinize odaklanın. Eğer yaptığınız işi seviyorsanız, etrafınızdaki insanlar da bunu fark edecektir.”

Kamaal Williams, 2018

Kapı Açılış 20:30
Etkinlik Başlangıç 21:30

Sanatçı

Kamaal Williams

Etkinlik Tarihi

(çarşamba) 20:30 - 23:59

Etkinlik Mekanı

Zorlu Studio

Levazım Mah., Koru Sok. No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul

No Comments

Post A Comment

X