mayıs, 2019

cum17may20:30cum23:59Joep Beving @ Zorlu PlatinumPSM Caz FestivaliZorlu PSM Turkcell Platinum SahnesiEtkinlik Tarzı:CazEtkinlik Yeri:İstanbul,Zorlu PSMSanatçı:PSM Caz Festivali Sanatçı: Joep Beving

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Sakin, sade ve uçuşan piyano notalarının duygusal masajı, girift endişe yumaklarınızı güneş görmüş buzlar gibi eritecek.

Neo-klasik müziğin hızla parlayan nazik devi Joep Beving’in müziği günümüz dünyasının giderek yoğunlaşan kaosuyla boğulmuş zihninizin üzerine hatırlamaya bir türlü vakit bulamadığınız güzel anılarınızın battaniyesini örtüyor.

İlk grubunu 14 yaşında kuran Beving, piyano dalındaki konservatuvar eğitimini bileğinin incinmesi sonrasında bırakmak zorunda kaldı. Yaşamına önce çeşitli kamu servisi pozisyonlarında sonra ise reklam müzikleri besteleyerek devam eden piyanistin kendi müziğine geri dönüşünü işaretleyen dönüm noktası ise Lions Festival’a katıldığı bir sene, kaldığı otelin lobisinde bulunan piyanoda dinleyicilerin göz yaşlarını tutamadığı spontane bir performans oldu. Beving’in gündüz mesaisi sonrasında, geceleri kendi evinin mutfağında, büyük annesinden kalan bir piyanoda bestelediği parçalardan oluşan ilk albümü Solipsism, 2015’te yayınlandı. Albümdeki kimi parçaların Spotify’ın popüler piyano listelerine girmesi ve milyonlarca kez dinlenmesi sonrasında Beving’i dünyanın en prestijli klasik müzik etiketi Deutsche Grammophon’un kapısından geçirecek yolculuk da resmen başlamış oldu. İlk albümünün organik bir uzantısı niteliğindeki Prehensionalbümü 2017’nin armağanlarındandı. Kendi üretiminin kimliğini oluşturan müzikal ve filozofik temaları geliştirerek sunmaya devam eden Beving, “etrafımızda gerçekleşen ve bizi güçsüz ve önemsiz hissettiren tüm olaylara verdiği duygusal tepkileri” müziğine döktüğünü söylüyor.

Nisan 2019’da yayınlanacak, Henosis isimli üçüncü albümünün Avrupa Turnesi kapsamında Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’ne konuk olacak Joep Beving, günümüz dünyasındaki stresli ve yorgun var oluş hallerimize müzikal bir terapi sunacak.

“Benim insanlarla temel bir insanlık anlayışında birleşmeye dair derin bir dürtüm var. Müzik bizim birleştirme gücüne sahip evrensel dilimiz.”

Joep Beving, 2017

Kapı Açılış 20:30
Etkinlik Başlangıç 21:30

Sanatçı

Joep Beving

Etkinlik Tarihi

(Cuma) 20:30 - 23:59

Etkinlik Mekanı

Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi

Zorlu Center, 34340 BEŞİKTAŞ / İstanbul

No Comments

Post A Comment

X