temmuz, 2020

sal07tem21:30sal23:30Gregory Porter @ Cemil Topuzlu Açıkhava27.İstanbul Caz FestivaliHarbiye Cemil Topuzlu Açıkhava TiyatrosuEtkinlik Tarzı:CazEtkinlik Yeri:İstanbulSanatçı:İstanbul Caz Festivali Sanatçı: Gregory Porter

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Gregory Porter İstanbul Caz Festivali'nde!

 

İki Grammy ödüllü Caz şapkalı Gregory Porter, 27.İstanbul Caz Festivali kapsamında 7 Temmuz Salı akşamı İstanbul'da Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde.

 

1971 ABD’de doğan Gregory Porter’ı, maruz kaldıkları ırkçılık ve şiddetten etkilenmemesi için annesi müziğe yönlendirdi. Bugün “Dünya kaotik bir yer ama müzikle güzelleşiyor.” demesinin altında da bu var. Müziğe Nat King Cole’un şarkılarıyla adım attı. Üniversiteden sonra caz kulüplerinde aşçılık yaparken sahneye çıkmaya başladı. Yazıp çekmecesine terk ettiği şarkı sözleri onu dünya sahnelerine taşıdı. 2010 tarihli ilk albümü Water’da Dr. Martin Luther King'i anlattığı 1960 What şarkısıyla ünlendi. DJ Claptone'un remikslediği Liquid Spirit ile EDM severlerle de tanışan cazcı, son olarak Nisan’da All Rise’ı yayımladı. İki Grammy’li Porter’ın yolculuğunda “caz şapkası” ve “güvenli battaniyem” dediği, hiç çıkarmadığı şapkası da onunlaydı. Porter ve şapkası, uzun bir aradan sonra tekrar İstanbul’da olacak.

 

GREGORY PORTER

 

Gregory Porter vokal
Chip Crawford piyano
Tivon Pennicott saksofon
Ondrej Pivec Hammond org
Jahmal Nichols bas
Emanuel Harrold davul

Sanatçı

Gregory Porter

Etkinlik Tarihi

(Salı) 21:30 - 23:30

Etkinlik Mekanı

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Harbiye Mahallesi, Taşkışla Cd. No:8, 34367 Şişli/İstanbul

Organizatör

IKSVinfo@iksv.org Nejat Eczacıbaşı Binası Sadi Konuralp Caddesi, No: 5 Şişhane 34433 İstanbul

No Comments

Post A Comment

X