haziran, 2019

cum14haz21:00cum23:59Ferry Corsten @ Zorlu StudioZorlu StudioEtkinlik Tarzı:ElectronicEtkinlik Yeri:İstanbul,Zorlu PSM,Zorlu Studio Sanatçı: Ferry Corsten

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Elektronik dans müziğinin duayen ismi Ferry Corsten, geçtiğimiz yılki soldout performansının ardından bir yıl sonra yeniden 14 Haziran tarihinde Istanbul’da. 

Hollanda’nın elektronik müzik dünyasına kazandırdığı en büyük isimlerin başında gelen Ferry Corsten, 1997’de Purple Eye ile birlikte günümüz dans müziğinin en önemli plak şirketlerinden biri olan Tsunami’yi kurdu. 1999 yılında ise ‘’System F’’ projesi altında çıkardığı ‘’Out of the Blue’’ parçası ve aynı adı taşıyan albümü ile o yılların en çarpıcı işlerinden birine imza atan Corsten, Birleşik Krallık Top 20 ve Japonya Top 10 listelerinden 3 yıl boyunca düşmeyerek trance müziğin dünyaya tanıtılmasında önemli rol oynadı.

Hemen sonrasında Tiesto ile yarattıkları ‘’Gouryella’’ projesi ile yükselişine ara vermeden devam eden Ferry Corsten, William Orbit’in ‘’Barber’s Adagio For Strings’’ parçasına yaptığı remix ile de kısa sürede dünyanın sayılı isimlerinden biri haline geldi. 

Yılların eskitemediği isim şu ana kadar farklı isimler altında yaptığı 7 albüm çalışması ve ‘’Made of Love’’, ‘’Rock Your Body Rock’’ gibi tekli hitleriyle ödülden ödüle koşmuş, 2016 yılında ise International Dance Music Awards ve müzik severler tarafından seçildiği ‘’En İyi Trance DJ’’ ödülü ile efsanevi kariyerini iyice taçlandırdı. 

‘’Corsten’s Countdown’’ adlı radyo programı ile Elektronik Dans Müziğinin geniş spektrumuna haftalık olarak yer veren Corsten, 40 ülkede 210 radyo istasyonu ile milyonlara ulaşarak günümüzde hala bu müziğin tanıtılmasında büyük rol oynamaya devam etmektedir.

Future Momentum serisinin ikincisi kapsamında geçtiğimiz yıl 13 yıllık hasrete son veren Ferry Corsten, bir yıl aradan sonra bu sefer Zorlu Studio’da müzikseverler ile buluşacak.

Sanatçı

Ferry Corsten

Etkinlik Tarihi

(Cuma) 21:00 - 23:59

Etkinlik Mekanı

Zorlu Studio

Levazım Mah., Koru Sok. No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul

No Comments

Post A Comment

X