haziran, 2020

sal16haz20:30sal23:33blankFantastic Negrito @ %100 StudioPSM Caz FestivaliZorlu PSM % 100 StudioEtkinlik Tarzı:BluesEtkinlik Yeri:İstanbul,Zorlu PSM,Zorlu StudioSanatçı:PSM Caz Festivali Sanatçı: Fantastic Negrito

blank

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

PSM Caz Festivali Fantastic Negrito İstanbul Zorlu PSM %100 Studio

 

Kendine has tarzıyla son yılların en çok ses getiren Grammy ödüllü blues sanatçısı Fantastic Negrito İstanbul'a 16 Haziran akşamı PSM Caz Festivali kapsamında unutulmaz bir konser vermek üzere %100 Studio’ya geliyor.

Binbir şeyle mücadele ederek başladığı kariyerinde Fantastic Negrito adıyla üçüncü kez doğuşunu temsil eden Xavier; şarkılarında kendi kendine geliştirdiği müzikal yeteneğiyle zorluklara karşı pes etmeyerek başarıya ulaşan bir adamın hikayesini paylaşıyor.

Fantastic Negrito’nun “Tam bir felaket” olarak tanımladığı ilk albümü “The X Factor” milyon dolarlık bir anlaşmayla Xavier adıyla 1996 yılında yayınladı. 1999’da neredeyse ölümüyle sonuçlanan ve 4 hafta komada kalmasına neden olan bir trafik kazası geçirdi. Kazanın ardından plak şirketinin sözleşmeyi feshetmesiyle hayatı değişen Negrito, 2004 yılında bir EP yayınladı. 2007 yılında müzik yapmayı bıraksa da 2014 yılında yeni müzikal tarzı ve şarkılarıyla geri döndü. 2015’te ise Amerika’nın en saygın haber ve kültür sanat yayınlarından NPR’ın canlı konser serisi Tiny Dest Concerts yarışmasını kazandı.
Ertesi sene Fantastic Negrito adıyla çıkış albümü The Last Days of Oakland yayınlandı. Müzik eleştirmenlerinin övgülerle bahsettiği albüm “Yılın En İyi Çağdaş Blues Albümü” dalında Grammy kazandı. En son albümü Please Don’t Be Dead, 2018 yılında müzik severlerle buluştu. Bir kez daha müzik otoriteleri tarafından olumlu yorumlar alan albüm, 2019 Grammy Ödülleri’nde bir kez daha “Yılın En İyi Çağdaş Blues Albümü” ödülüne layık görüldü.

“Ben şarkı yazmaya karar veren orta yaşlı bir adamım adamım; biraz müzik yazmak ve içinde yaşadığım dünyaya katkıda bulunmak için… Lütfen Ölü Olmayın veya Oakland'ın Son Günleri gibi bir kayıt yapmıyorum. 51 yaşındaki müzisyen olma özgürlüğü budur. İstediğinizi yapın, kimse bir şey beklemiyor.”

Sanatçı

Fantastic Negrito

Etkinlik Tarihi

(Salı) 20:30 - 23:33

Etkinlik Mekanı

Zorlu PSM % 100 Studio

Levazım Mah., Koru Sok. No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul

No Comments

Post A Comment

X