mart, 2020

çrş18mar20:00çrş23:45Etkinlik İptal EdildiblankEvgeny Grinko @ Ankara CongresiumAnkara CongresiumEtkinlik Tarzı:Klasik,PopEtkinlik Yeri:Ankara,İç AnadoluSanatçı:EGrinko Sanatçı: Evgeny Grinko

blank

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Evgeny Grinko 2020 yılında yeniden Türkiye yollarında. Evgeny Grinko Ankara Congresium'da 18 Mart etkinliği Corona Virüsü (Covid-19) Salgın önlemleri nedeniyle iptal edilmiştir.

 

İlgili haberi https://www.konserajandasi.com/corona-virus-2020-icin-sosyal-hayatin-sonu-mu/ adresinde bulabilirsiniz."Valse", "Field" ve sevilen diğer şarkılarıyla Evgeny Grinko Ankara konserinde sevenleriyle buluşuyor.


İlk bestesini 16 yaşında iken üyesi olduğu bir punk grubu için yapan Grinko, bestelerini bu zamanda dinlediğinde kendisine ait olduğuna inanamasa da punk onun için müziğe ilk adım. Piyano ile klasik müziğe geçmesi ise 24 yaşında minimalist müziğe duyduğu merakla ve piyano çalmayı öğrenmesiyle başlıyor.

 

Evgeny Grinko Konserlerini KeşfetGrinko, büyüdüğü ülke ve kültürden büyük izler taşıyor ve bunları bestelerine aktarıyor. Evgeny’nin Zhukovsky’de bestelediği ve tek başına kaydedip mixlediği  Cinematic Melodies EP’sinin (2009) kapanış şarkısı Morning in Pripyat, Kuzey Ukrayna’da bulunan Pripyat şehrini anlatıyor. Pripyat 1970‘de Çernobil Nükleer Santrali çalışanları için inşa edildi.

Son olarak kayıtlarını İstanbul’da gerçekleştirdiği Silent Like Water adlı kısa albüm yayınlayan sanatçı bu kısa albümde Lev Knipper’in Polyushko Polye eserini Field adıyla yorumlamıştı.Dinleyenleri düşsel yolculuklara çıkaran tarzı ve duygusal bestelerle dolu iki albümü "Cinematic Melodies" ve "Winter Sunshine" ile kazandığı ünü, "Valse" adlı şarkısıyla pekiştiren sanatçı, bu şarkısıyla YouTube'da 10.000.000'dan fazla görüntülenme rekoru kırıyor.

Moskova'nın yakınında Zhukovsky adlı küçük bir kasabadan çıkan fakat kısa sürede adını tüm dünyaya duyuran genç piyanist, geniş bir keman ailesi ve akordeoncu 5 müzisyen ile sahne alıyor. Evgeny Grinko, konserlerinde piyano haricinde gitarda ve davulda da hünerlerini gösteriyor.

Sanatçı

Evgeny Grinko

Etkinlik Tarihi

(çarşamba) 20:00 - 23:45

Etkinlik Mekanı

Ankara Congresium

Söğütözü Cad. No:1/A ÇANKAYA / Ankara

No Comments

Post A Comment

X