mayıs, 2019

cum17may22:00cum23:59Ephemerals @ Zorlu StudioZorlu StudioEtkinlik Tarzı:R&B/SoulEtkinlik Yeri:İstanbul,Zorlu PSM,Zorlu StudioSanatçı:PSM Caz Festivali Sanatçı: Ephemerals

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Dünyanın ikonik festivallerinde boy göstermiş soul müzik sevdalıları, etkisini uzun süre üzerinizden atamayacağınız canlandırıcı bir enerji salacak.

Retro soul estetiğini modern bir bakış açısıyla yorumlayan Ephemerals, çok çeşitli tınıları tek potada eriterek alışılmış kalıplara karşı çıkıyor. 2014’te ilk albümü Nothin Is Easy’i yayınladığı gibi sözü geçen müzik insanları Gilles Peterson, Rob da Bank ve Craig Charles tarafından övgüyle karşılanan ve hit televizyon dizisi Homeland’e şarkılarından birini teslim eden grup, Londra’nın medarıiftiharlarından.

Grup parçalarında aşka, hüsrana, yaşama ya da ölüme değiniyor, Budist edebiyatından ilham alıyor, felsefi konuları masaya yatırıyor ve politikaya dair lafını da sakınmadan söylüyor. Zaman içinde caz, afrobeat, hip hop, psikedelik ve rock etkileşimlerinin daha sıkı birbirine kaynaştığı Ephemerals müziği, kurucu gitarist Hillman Mondegreen ile bir Fransa turnesi esnasında tanışarak bu parlak ekibe katılan Wolfgang Valbrun’un tutkunun ve acının hakkını veren vokaliyle de imzasını atıyor.

Grubun 2017 tarihli son albümü Egg Tooth, orkestral aranjmanlarıyla göz doldururken, Ephemerals ruhunu funky sıçrayışlara, caz baladlarına ya da kulağa yapışan türden pop sularına özgürce taşıyor. Bugüne kadar Glastonbury, Bestival ve Mostly Jazz gibi dünya festivallerinde izleyiciyi mest eden ekip, yürek onaran performansıyla Studio’da.

“Sahnedeyken izleyiciyi kendinizden uzaklaştırmadığınıza emin olmanız, onları biraz eğlendirmeniz şart. Ama biz sahnede asla bir eğlence grubundan ibaret olmak istemiyoruz.”

Hillman Mondegreen, 2017

Kapı Açılış 22:00
Etkinlik Başlangıç 23:00

Sanatçı

Ephemerals

Etkinlik Tarihi

(Cuma) 22:00 - 23:59

Etkinlik Mekanı

Zorlu Studio

Levazım Mah., Koru Sok. No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul

No Comments

Post A Comment

X