mayıs, 2019

sal28may20:30sal23:59Drab Majesty + Jakuzi + ELZ AND THE CULT @ Zorlu StudioDark NightZorlu StudioEtkinlik Tarzı:Punk,RockEtkinlik Yeri:Zorlu PSM,Zorlu StudioSanatçı:Underground Events,Yüzdeyüz Müzik Sanatçı: Elz and The Cult, Drab Majesty, Jakuzi

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Drab Majesty, Jakuzi ve ELZ AND THE CULT’ın sahne alacağı ‘Dark Night’ da, dark-wave, post-punk ve gotik tınıların en karanlık hali 28 Mayıs’ta Studio’da olacak!

Drab Majesty

“Los Angeles’ın en göz alıcı ve en uçuk sahne karakteri” olarak anılan Deb Demure, solo projesi Drab Majesty adıyla çıkış albümü “Careless”ı 2015 yılında yayınladı. 80’ler soundu ve prodüksiyon yetenekleri sayesinde müzik eleştirmenlerinin dikkatini çekti. Yellow Lorry, Siouxsie and the Banshees ve Felt gibi sanatçılardan etkilendiğini söyleyen genç sanatçı darkwave ‘den shoegaze’e uzanan birçok tarzı harmanlayarak oluşturduğu orijinal soundu kısa sürede hayran kitlesini arttırdı.

2016 yılında, korku filmleriyle bilinen yönetmen Ted Nicolaou’nun oğlu Mona D. ‘nin klavyeci olarak projeye dahil olmasıyla Drab Majesty bugünkü halini aldı ve ikili sahne tasarımlarını geliştirerek canlı performanslarına bir üst seviyeye çıkardı.

İkilinin birlikte ilk, Drab Majesty’nin ise ikinci albümü “The Demonstration” 2017 yılında yayınlandı. Sofistike şarkı sözleri, karanlık post punk vokalleri, dünya dışı synthleri ve shoegaze etkisi ile birçok müzik otoritesinden olumlu yorumlar aldı.

Jakuzi

Yerli müzik sahnesinin sevilen synth-pop ekibi Jakuzi, 2015 yılında Kutay Soyocak ve Taner Yücel tarafından kuruldu. “Koca Bir Saçmalık” ile bağımsız müzik sahnesine hızlı bir giriş yaptı. Synth-pop, darkwave ve new-wave ağırlıklı parçalarıyla dikkat çeken ekibin ilk albümleri “Fantezi Müzik” ilk olarak kaset formatında yayınlandı.

2017 yılında, albüm dört yeni parçayla birlikte Berlin merkezli plak şirketi City Slang Records etiketiyle bu sefer plak, cd ve dijital formatlarda tekrar yayınlandı. Avrupa’da Paris, Londra, Berlin, Amsterdam gibi pek çok şehirde konser veren Jakuzi; vokalde Kutay Soyocak, davulda Can Kalyoncu, bas gitarda Meriç Erseçgen, gitar ve synth’lerde Ahmetcan Gökçeer’den oluşuyor.

ELZ AND THE CULT

Yerli sahnenin dikkat çeken ekiplerinden gotik pop / dark wave projesi ELZ AND THE CULT, yurt içi ve yurt dışında birçok mecranın dikkatini çekmeyi başardıkları teklisi “I Did This to Myself” in ardından “Polycephaly” adlı ilk stüdyo albümünü yayınladı.

Bu albümle iki farklı kategoride Akademia Müzik Ödülü kazandı. Aynı sene Sam Smith ve Diane Warren gibi sanatçılarla birlikte Hollywood Music in Media Ödülleri’nde de aday gösterildi.

Canlı performansları kulaktan kulağa yayılan ekip, geçtiğimiz Şubat ayında Bewitched as Dark ve Jakuzi’den tanıdığımız Kutay Soyocak’ın konuk sanatçı olarak yer aldığı ikinci stüdyo albümü “PSYCHODRAMA”yı yayınladı

20:30 Kapı Açılışı
20:45 Elz and The Cult
21:45 Drab Majesty
22:55 Jakuzi

Sanatçı

Elz and The Cult, Drab Majesty, Jakuzi

Etkinlik Tarihi

(Salı) 20:30 - 23:59

Etkinlik Mekanı

Zorlu Studio

Levazım Mah., Koru Sok. No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul

No Comments

Post A Comment

X