şubat, 2020

çrş05şub20:30çrş23:59blankChina Moses @ İş Kuleleriİş Sanat Kültür MerkeziEtkinlik Tarzı:R&B/SoulEtkinlik Yeri:İstanbul Sanatçı: China Moses

blank

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Soul müziğin kraliçesi China Moses, 5 Şubat'ta İş Kuleleri Salonu'nda.


Grammy ödüllü bir caz duayeni Dee Dee Bridgewater'ın ve yönetmen Gilbert Moses'in kızı olarak dünyaya gelen China Moses, caz, R&B, soul ve blues repertuvarına sahip, eşsiz bir vokal caz sahnesinde kendine yer edindiİlk single'ı "Time"ı çıkardığında henüz 16 yaşında olan China Moses, bu çalışmasıyla Fransa'da başarı ve ün elde etmekle kalmadı, yorumladığı efsanevi caz ve blues şarkıları ile dikkatleri üzerine topladı.


Kariyeri süresince "On Tourne En Rond", "Good Lovin", "China Moses* & Raphaël Lemonnier” “This One's For Dinah", Crazy Blues", "Nightintales" ve  adlı albümlerine 14 single ve EP ekledi. "Crazy Blues" albümü The Times gazetesi tarafından 2013 yılının en iyi 100 albümü arasında gösterildi. Ustaca kullandığı vokal yeteneğinin yanı sıra prodüktörlük ve şarkı yazarlığı da yapan deneyimli sanatçı,  hayranı olduğu Dinah Washington anısına “This One's for Dinah” isimli albümüyle caz sahnelerindeki varlığını güçlendirdi. 


Walt Disney yapımı "Prens ve Kurbağa" filminin Fransız versiyonunda Prenses Tiana'yı ve Aslan Kral filminin meşhur şarkısı Hakuna Matata’yı, seslendirdi. China Moses, 5 Şubat Çarşamba akşamı 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda dinleyicilerle buluşacak. 

Sanatçı

China Moses

Etkinlik Tarihi

(çarşamba) 20:30 - 23:59

Etkinlik Mekanı

İş Sanat Kültür Merkezi

İş Kuleleri 4.LEVENT / İstanbul

No Comments

Post A Comment

X