şubat, 2020

This is a repeating event

cts22şub21:00cts23:59Charlie Cunningham @ Salon IKSVSalon IKSVEtkinlik Tarzı:Alternative,IndieEtkinlik Yeri:İstanbul,Salon IKSVSanatçı:Birlikte Güzel Sanatçı: Charlie Cunningham

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Sesi ve gitarıyla dünyanın sekizinci harikası olmaya aday İngiliz şarkıcı ve şarkı yazarı Charlie Cunningham Salon İKSV'de.

 

22 Şubat konserinin biletleri tükenen Charlie Cunningham, 23 Şubat'ta ikinci bir konser ile Salon IKSV sahnesinde olacak!

 


kim?

Sesi ve gitarıyla dünyanın sekizinci harikası olmaya aday İngiliz şarkıcı ve şarkı yazarı.


ne yaptı?

Kendisine benzer ya da kendisine benzetilmeye aday şarkıcı ve şarkı yazarlarından çok daha farklı bir aurası olduğu muhakkak. Charlie Cunningham, müziğe ilgi duyduğu ilk yıllarda Sigur Rós ve Mogwai gibi isimlerden ilham aldı. Deneysel, indie ve hardcore grupları arasında mekik dokuduktan sonra flamenkoya hayranlık beslemeye başladı ve soluğu İspanya’da aldı. Aldığı iki yıllık flamenko eğitimi, İspanya’da geçirdiği dönem, İngiltere’ye döndüğünde vermeye başladığı konserlerinin temelini oluşturdu. Bildiğimiz sevdiğimiz indie-folk melodilerini flamenko tekniğiyle harmanladı ve dikkatleri ışık hızıyla üstüne çekti. İlk EP'lerinin ardından büyük bir hayran kitlesine kavuştu, 2017'de yayımlanan, yayımlandığı gibi büyük başarı kazanan ilk albümü Lines, BBC Radio 1'ın favorileri arasına girdi. Minimum gibi ilk dinleyişte özel olduğu anlaşılan şarkıların bulunduğu albüm, 2018 Pop Ödülleri'nde En İyi Albüm Ödülü'ne layık görüldü. Tıpkı albümü gibi başarılı olan turnesinin ardından arayı açmadan ikinci albümünü yayımladı. 2019 yazında yayımlanan Permanent Way isimli ikinci albüm, Cunningham’ın sade, içe dönük ve güçlü şarkılarının daha da olgunlaştığı bir albüm olarak büyük övgüler aldı.

Peçeteye İstek’lerin vazgeçilmezlerinden Charlie Cunningham, ilk Türkiye konserinde büyük bir iz bırakmaya aday.


nasıl?

Sadece bir gitar ve ona eşlik eden bir vokal, ne kadar etkileyici olabilir? Cevabını Charlie Cunningham’dan fazlasıyla alacaksınız.

Sanatçı

Charlie Cunningham

Etkinlik Tarihi

(Cumartesi) 21:00 - 23:59

Etkinlik Mekanı

Salon IKSV

Bereketzade Mahallesi, Şişhane Sk. No:5, 34433 Beyoğlu/İstanbul

Tekrarlanan Etkinlikteki Gelecek Etkinlikler

23 şubat 2020 21:00

No Comments

Post A Comment

X