aralık, 2019

prş05ara21:00prş23:59Blanco White @ BabylonBabylon BomontiEtkinlik Tarzı:AlternativeEtkinlik Yeri:Babylon,İstanbul Sanatçı: Blanco White

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Londra çıkışlı müzisyen ve şarkı yazarı Josh Edwards; sound’unda Latin Amerika, İspanya, Flamenko etkisi taşıyan folk-pop projesi “Blanco White” ile 5 Aralık’ta konuğumuz oluyor!


İspanya’nın Endülüs Bölgesi’nde yaptığı gitar çalışmalarının ardından, Güney Amerika’daki And Bölgesi’ne ait enstrüman “charango”yu ve farklı geleneksel gitar çalış tekniklerini öğrenen Edwards; Endülüs ve Latin Amerika gitar stillerini Flamenko etkili bir folk-pop sound’unda bir araya getiriyor. Blanco White, 2016 senesinin başında prodüktörlüğünü kendi üstlendiği çıkış kısaçaları “The Wind Rose”u Yucatan Records etiketiyle paylaştı. Prodüktörlüğünü Bear’s Den, Matt Corby ve Daughter gibi birçok müzisyenle çalışmış Ian Grimble’ın yaptığı ikinci kısaçaları “Colder Heavens”ı 2017’de yayımlayan müzisyen; 2018’in son aylarında paylaştığı son kısaçaları “Nocturne” ile dinleyici kitlesini genişletti. Çıkış albümünün hazırlıklarını sürdüren Blanco White, yayımladığı tekliler ve kısaçalarlarla Spotify’da yüksek dinlenme sayılarını görürken “Nocturne”ün Spotify stüdyolarında kaydettiği tekli versiyonunu da 2018’in Ekim ayında dinleyicileriyle paylaştı.

Sanatçı

Blanco White

Etkinlik Tarihi

(Perşembe) 21:00 - 23:59

Etkinlik Mekanı

Babylon Bomonti

Merkez Mahallesi, Silahşör Caddesi & Birahane Sokak Tarihi Bomonti Bira Fabrikası No:1, 34384 Şişli/İstanbul

No Comments

Post A Comment

X