nisan, 2020

prş16nis21:00prş23:59Etkinlik İptal EdildiBill Laurance Trio @ BabylonBabylon BomontiEtkinlik Tarzı:World MusicEtkinlik Yeri:Babylon,İstanbul Sanatçı: Bill Laurance Trio

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

3 kez Grammy Ödülü alan Snarky Puppy’nin kurucu üyelerinden piyanist, klavyeci ve besteci Bill Laurance’ın; caz, klasik, funk ve electronica etkili solo projesi “Bill Laurance Trio” ile 16 Nisan’da Babylon'a konuk oluyor!

 

Müzik hayatına 14 yaşında başlayan Bill Laurance aldığı klasik müzik eğitimi ardından piyanist, klavyeci, besteci, prodüktör ve aranjör rollerini üstlendiği birçok projede yer alarak dünyanın birçok yerinde performanslar verdi. Snarky Puppy’nin kurucu üyeleri arasında yer alan başarılı müzisyen; caz, klasik, funk ve electronica türlerinden beslenerek kendi sound’unu oluşturdu. İlk solo albümü “Flint”i 2014 yılında yayımlayan Bill Laurance, bu albümle caz listelerinin başına yerleşti. Electronica etkili 2. albümü “Swift”i 2015’te yayımlamasının ardından; Michael League, Robert Searight ve Weedie Braimah ile Afro-funk sound’undan ilham aldığı “The Aftersun” uzunçalarını kaydetti. Kariyeri boyunca Laura Mvlula, Bobby McFerrin, David Crosby, Morcheeba, Salif Keita, Chris Potter, Jacob Collier ve Lalah Hathaway gibi birçok isimle aynı sahneyi paylaşan ve kayıtlar yapan Bill Laurance; geçtiğimiz sene kendi plak şirketi “Flint Music”i kurdu. Laurance’a 2017’den beri eşlik eden Jonathan Harvey ve Marijus Aleksa’dan oluşan üçlü, 2019’da paylaştıkları son albümleri “Cables”ta; piyano, klavye ve drum machine eşliğinde elektro-akustik katmanlar arası bir yolculuk sunuyor.


Bill Laurance: Piyano 
Jonathan Harvey: Bas
Marijus Aleksa: Davul

Sanatçı

Bill Laurance Trio

Etkinlik Tarihi

(Perşembe) 21:00 - 23:59

Etkinlik Mekanı

Babylon Bomonti

Merkez Mahallesi, Silahşör Caddesi & Birahane Sokak Tarihi Bomonti Bira Fabrikası No:1, 34384 Şişli/İstanbul

No Comments

Post A Comment

X