mayıs, 2020

prş07may20:00prş23:59Alice Sara Ott @ Zorlu PSMZorlu PSMEtkinlik Tarzı:KlasikEtkinlik Yeri:İstanbul,Zorlu PSMSanatçı:PSM Caz Festivali Sanatçı: Alice Sara Ott

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

PSM Caz Festivali Alice Sara Ott İstanbul Zorlu PSM

 

Dünyanın en yetenekli, en aranan piyanistlerinden Alman-Japon yetenek Alice Sara Ott, unutulmayacak bir gece için 7 Mayıs’ta PSM Caz Festivali kapsamında Turkcell Platinum Sahnesi’ne geliyor!

Londra Senfoni Orkestrası, Radya Fransa Filarmoni Orkestrası, Köln Senfoni Orkestrası, Royal Filarmoni Orkestrası gibi birbirinden itibarlı orkestralarla Avrupa turnelerine katılan Alice Sara Ott aynı zamanda yerleşik müzisyeni olduğu China National Centre for the Performing Arts’ta performanslar veriyor. Satie, Debussy ve Ravel’in bestelerine hayat verdiği son albümü “Nightfall”u 10 seneden fazla süredir münhasır sanatçısı olduğu Deutsche Grammophon’dan yayınlayan genç yıldız, Çin’den Berlin’e uzanan uluslararası bir turneye imza attı. Üstün yetenekli ve dünya çapında bir klasik müzik icracısı olmasının ötesinde JOST, Technics, Panasonic Corporation ve Chaumet gibi prestijli markalarla özel iş birliklerinde bulundu. Kariyerine Gustavo Dudamel, Pablo Heras-Casado, Ed Gardner, Paavo Järvi, Neeme Järvi, Sir Antonio Pappano, Gianandrea Noseda, Andrés Orozco-Estrada, Yuri Temirkanov, Vladimir Ashkenazy ve Robin Ticciati gibi şeflerle çalışma fırsatlarını sığdıran Ott, bugünlerde Los Angeles Filarmoni Orkestrası, Şikago Senfoni Orkestrası, Dresdner Filarmoni, Gothenburg Filarmoni ve daha birçok orkestrayla uluslararası çalışmalarını sürdüyor.

“En çok kaçındığım şey – her şeyden öte besteciye hürmeten – bir eseri rutin haline getirmek. Müzik bunu hak etmiyor, bu yüzden notaları tekrar tekrar inceliyorum ve kaçırdığım şeyler varsa yeniden keşfetmeye çalışıyorum. Eski kalıplara ya da klişelere kapılmak istemiyorum.”

Alice Sara Ott – 2017

Sanatçı

Alice Sara Ott

Etkinlik Tarihi

(Perşembe) 20:00 - 23:59

Etkinlik Mekanı

Zorlu PSM

Levazım Mah., Koru Sok. No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul

No Comments

Post A Comment

X