mayıs, 2019

cum31may20:30cum23:59Alan Parsons Live Project @ Zorlu PSMPSM Caz FestivaliZorlu PSMEtkinlik Tarzı:CazEtkinlik Yeri:İstanbul,Zorlu PSMSanatçı:PSM Caz Festivali Sanatçı: Alan Parsons

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Özlem sona eriyor... Müziğin sınırlarını zorlayan progressive “ses sihirbazı”, hafızalara kazınmış şarkılarıyla Zorlu PSM Caz Festivali’nde.

Büyük çıkışını Pink Floyd ve The Beatles’ın ses teknisyeni olarak yapan İngiliz müzisyen Alan Parsons, rock tarihinin en başarılı albümlerinin arkasındaki ilham kaynağı. Bugüne kadar çok sayıda prestijli ödüle ve tam 13 Grammy adaylığına adını yazdıran dünyaca ünlü “ses sihirbazı”, 1974 yazında Abbey Road Stüdyoları’nda Eric Woolfson ile tanışmasının ardından The Alan Parsons Project’i kurarak 1976-1987 yıllarında gündemi belirleyen 10 tematik albümü dinleyiciye ulaştırdı.

2009’da hayata veda eden Woolfson besteler ve şarkı sözlerinden, ses masasının arkasında oturan Parsons ise grubun yarattığı kusursuz atmosferlerden sorumluydu. Edgar Allan Poe ve Isaac Asimov kitaplarının adaptasyonlarının yanı sıra mimar Antoni Gaudi’nin hayatı gibi farklı hikayelerden yola çıkarak kurguladıkları konsept albümlerle sayısız hite imza atan The Alan Parsons Project, progressive rock’ı pop ile bütünleştiren büyüsüyle tüm dünyayı etkisi altına aldı ve kült mertebesine ulaştı.

Albümlerini dönemin en iyi stüdyo müzisyenleri ve vokalistleri eşliğinde kaydeden The Alan Parsons Project, 1982 tarihli soft pop/rock klasiği Eye in the Sky ile tarih yazdı. Yıllar içinde pop dokunuşlarını detaylandıran ve synthesizer kullanımına ağırlık veren haşmetli Alan Parsons Project aranjmanları, gruba onlarca altın ve platin plak ile adanmış bir hayran kitlesi kazandırdı.

Kayıt mühendisi, prodüktör ve müzisyen olarak yıldız isimlerle çalışmayı hız kesmeden sürdüren ve 15 yıl aradan sonra 2019’da yeni bir albüm yayınlamaya hazırlanan Alan Parsons, müzik tarihine yön vermiş projesinin unutulmaz parçalarını grubuyla canlandıracağı nefes kesici performansıyla hayranlarının karşısına çıkacak. Hafızalara derinden kazınacak bu deneyim için hazırlıklarınızı tamamlayın.

“Yüksek kalitedeki iyi sesin ne olduğunu ve bant çalarların mekaniğini öğrendiğimde 17 yaşındaydım. Müzik dinleyicisiyken işin fabrikasına geçmek benim için gerçek bir eğitim oldu.”

Alan Parsons, 2018

Kapı Açılış 20:30
Etkinlik Başlangıç 21:00

Sanatçı

Alan Parsons

Etkinlik Tarihi

(Cuma) 20:30 - 23:59

Etkinlik Mekanı

Zorlu PSM

Levazım Mah., Koru Sok. No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul

No Comments

Post A Comment

X