haziran, 2019

çrş19haz(haz 19)20:00cts29(haz 29)23:592. Uluslararası Akra Caz FestivaliAntalya Akra HotelEtkinlik Tarzı:CazEtkinlik Yeri:Akdeniz,AntalyaSanatçı:Akra Caz Festivali Sanatçı: Monica Molina, Roberto Fonseca, Iyeoka, Fazıl Say, Igor Butman, Moskow Jazz Orchestra, Dee Dee Bridgewater, Akra Caz Band

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

"Caz müziğin dünyaca ünlü isimleri; 19-29 Haziran tarihleri arasında Antalya Akra Caz Festivali'nde sanatseverlerle buluşuyor.

Bu yıl Antalya'da ikincisi gerçekleşecek olan festival, modern ve klasik cazın yanı sıra; caz müziği funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir müzikal yelpazeyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 2. Antalya Akra Caz Festivali, 19-29 Haziran 2019 tarihleri arasında Akdeniz’in ve Bey Dağları’nın eşsiz manzarası eşliğinde Akra Hotels‘in bahçesinde gerçekleşecek.

Festival’in açılış gecesi, geleneksel İspanyol ve Latin müziği temalarını kendine özgü yorumuyla birleştiren, büyüleyici sesiyle dikkat çeken İspanyol sanatçı Monica Molina konseri ile olacak. Konser öncesi Akra Jazz Band güçlü sesiyle Barbaros’u ve müzik kariyerlerinde sayısız başarıya imza atmış olan Şallıel Kardeşler’i konuk edecek. Ardından festival, kendine has müzikal yorumunun yanı sıra, hem solo hem de sahnedeki diğer enstrümanlarla birlikte yaptığı harika doğaçlamalarıyla öne çıkan Kübalı Caz piyanisti Roberto Fonseca’yı “Havana Gecesi” ile sahnesinde konuk edecek. Aynı gece Türkiye’nin en iyi caz vokallerinden Ece Göksu Quartet’i ile birlikte sahnede olacak.

Soul ve rhtyhm’n blues’a getirdiği yenilikçi tarzıyla dikkat çeken, Simply Falling şarkısıyla uzun süre dünya listelerinde ilk sırada kalan Nijerya kökenli Amerikalı sanatçı Iyeoka festivalde sahne alacak bir diğer isim. Iyeoka öncesinde ise; New Orleans ve New York sokaklarından gelen Amerikan Halk Müziği, Caz ve Blues müziğinin yüksek enerjili gruplarından Tin Pan Band sahne alacak.

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, ikinci yılında da festivalde dinleyenlerle buluşacak. Say konserde, son eserleri arasında yer alan Truva Sonatı’nı ve İzmir Süiti’ni yorumlayacak.

Rus saksafon sanatçısı Igor Butman , harika müzisyenlerden oluşan Moskova Caz Orkestrası ile birlikte festivalde muhteşem bir geceye imza atacak. Ayrıca Türkiye’nin usta gitar sanatçılarından Önder Focan ‘da grubuyla festival sahnesinde olacak.

Festival ikinci yılına dünyanın en iyi caz vokalleri arasında gösterilen ve 2011 yılında “En iyi caz vokal albüm” dalında Grammy ödülü kazanan Dee Dee Bridgewater ile veda edecek. Bridgewater’a Türkiye’nin en önemli virtüöz sanatçılarından oluşan Akra Big Band eşlik edecek."Festival çoşkusunu avantajlı konaklama imkanlarıyla yaşayın; https://www.akrahotels.com/antalya/akra-caz-festivali/


 

Festival Program
 
19 Haziran : Monica Molina + Akra Jazz Band feat. Barbaros & Şallıel Bros
20 Haziran : Roberto Fonseca + Ege Göksu Jazz Quartet
22 Haziran : Iyeoka + Tin Pan Band
26 Haziran : Fazıl Say / Truva Sonatı - İzmir Süiti (sold out)
28 Haziran : Igor Butman & Moscow Jazz Orchestra + Önder Focan Group
29 Haziran : Dee Dee Bridgewater & AkraBig Band

Sanatçı

Monica Molina, Roberto Fonseca, Iyeoka, Fazıl Say, Igor Butman, Moskow Jazz Orchestra, Dee Dee Bridgewater, Akra Caz Band

Etkinlik Tarihi

19 (çarşamba) 20:00 - 29 (Cumartesi) 23:59

Etkinlik Mekanı

Antalya Akra Hotel

Şirinyalı Mahallesi, Lara Cd. No:24, 07100 Muratpaşa MURATPAŞA / Antalya

No Comments

Post A Comment

X