- brooklyn funk biletix 2 e1569417322300 - Brooklyn Funk Essentials, Hüsnü Şenlendirici ile Babylon sahnesinde!

Brooklyn Funk Essentials, Hüsnü Şenlendirici ile Babylon sahnesinde!

“Şimdi. Burada. Beraber.” mesajıyla sezona kapılarını açan Babylon’da bu akşam soul, hip-hop, spoken word, caz ve funk’ı özgün sound’larında bir araya getiren Brooklyn Funk Essentials sahne alıyor.

 
Brookyln Funk Essentials’ın Laço Tayfa ile 1998 yılında kaydettiği albümleri “In The BuzzBag”den parçalara yer vereceği konserde gruba sahnede, Türkiye’de Roman müziği geleneğinin çağdaş temsilcisi, klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici eşlik edecek.
 
 
1998 yılında Doublemoon Records etiketiyle yayımlanan ve Grammy’e aday gösterilen In The BuzzBag; Brooklyn Funk Essentials’ın, özgün tarzını, kompleks Türk ritimleri ve enstrümantasyonuyla bir araya getiriyor. Albümden, aralarında “İstanbul Twilight”ın da bulunduğu 4 parça; Fatih Akın’ın “Temmuz’da/ Im Juli” filminde de yer almıştı.
 
 
- brooklyn funk essentials 4 717x1024 - Brooklyn Funk Essentials, Hüsnü Şenlendirici ile Babylon sahnesinde!
 

prş26eyl21:00prş23:59- brooklyn funk biletix 2 150x150 - Brooklyn Funk Essentials, Hüsnü Şenlendirici ile Babylon sahnesinde!Brooklyn Funk Essentials @ BabylonBabylon BomontiEtkinlik Tarzı:Caz,R&B/SoulEtkinlik Yeri:Babylon,İstanbul Sanatçı: Brooklyn Funk Essentials, Hüsnü Şenlendirici

 
 
Babylon’da bu hafta Brooklyn Funk Essentials dışında yerli sahnenin psikedelik isimleri Elektro Hafız ve kozmonotosman ve Radyo Eksen Dj’lerinin içlerinden geldiği gibi çalacağı Radyo Eksen Partisi var.
 
 
 
- psychedelia FB 1200x628 copy 1024x536 - Brooklyn Funk Essentials, Hüsnü Şenlendirici ile Babylon sahnesinde!
 
Turkish Psychedelia Night: Elektro Hafız & kozmonotosman – 27 Eylül Cuma
 
 
Yerli sahnenin psikedelik isimlerinin yer aldığı “Turkish Psychedelia Night” serisi kapsamında; Anadolu’ya ait melodilerden beslenerek oluşturduğu psikedelik sound’uyla Elektro Hafız ve Anadolu-pop parçalarına yaptığı remix’lerden oluşan disko
folk setiyle kozmonotosman var.
 
 
 
- 1200x628 1024x536 - Brooklyn Funk Essentials, Hüsnü Şenlendirici ile Babylon sahnesinde!
 
Radyo Eksen Partisi– 28 Eylül Cumartesi
 
 
İçlerinden geldiği gibi çalan Radyo Eksen DJ’leri, Gülşah Güray, Güven Yıldız ve Gülşah Turgut, 28 Eylül Cumartesi gecesi Babylon’da Radyo Eksen Partisi için setin başına geçiyor.
 
 
Radyo Eksen DJ’leri indie rock’tan ska’ya, punk’tan hip-hop’a uzanan sınırsız seçkileriyle katılımcıları geç saatlere kadar dans pistinde tutmayı garanti ediyor. 
 
 
 
Babylon ahalisini sezon boyunca “Şimdi. Burada. Beraber” olmaya davet ediyor.
 

Post a Comment

X