amorphis türkiye - amorphis turkiye turnesi e1568641415201 - Amorphis Türkiye Turnesi’nde!

Amorphis Türkiye Turnesi’nde!

Finlandiya’nın heavy metal güzellemesi Amorphis, kuzeyin en coşkulu melodileriyle 2019’un son günlerinde İstanbul, Ankara ve İzmir’de metal müzik severlerle buluşmaya geliyor.

 

Amorphis’in Vera Müzik organizasyonu ve %100 Metal desteği ile gerçekleştireceği Türkiye Turnesi 13 Aralık‘ta İzmir Sold Out Performance Hall, 14 Aralık‘ta Ankara Milyon Performance Hall, 15 Aralık‘ta ise İstanbul Zorlu PSM %100 Studio‘da gerçekleşecek.

 

1990 yılında temelleri atılan ve müzikal geçmişi başarılarla dolu olan Amorphis, metal dünyasının en geniş vizyonlu ekiplerinden. Death Metal ile çıktıkları yolda Metal müziğin tüm sınırlarına dokundular, yeni elementler eklediler ve en doğru tabirle kuzeyin modern destanlarını yazdılar. Grubun ilk dönem albümlerindeki yenilikçi sound ve death metalin geleneksel halk, psychedelia ve progresif unsurlarla birleşmesi sayesinde sağlam bir hayran kitlesi kazandılar ve bu özgün Amorphis imzası grubun müzikal tarzını belirlemeye devam etti.

 

2018 yılında yayınlanan Queen of Time ile grubun tüm kurucu kadrosu yıllar sonra tekrar bir araya geldi ve uzun yıllardır grubu özleyen Türk izleyicisi grubu Aralık ayında bu muazzam kadroyla karşılıyor olacak.

Post a Comment

X