mayıs, 2019

sal14may20:30sal23:59She Past Away, Selofan, Tango Mangalore @ Zorlu StudioFabrika NightZorlu StudioEtkinlik Tarzı:Alternative,Rock Sanatçı: She Past Away, Selofan, Tango Mangalore

Daha Fazla

Etkinlik Detayı

Yunan plak şirketi Fabrika Records’ın kurucularının grubu Selofan’ın yanı sıra Tango Mangalore ve  yerli sahnenin dark wave türündeki en önemli temsilcilerinden She Past Away’in sahne alacağı Fabrika Records gecesi ‘Fabrika Night’, 14 Mayıs’ta Studio’da!

Üç yıl aradan sonra ilk Istanbul konserini vermeye hazırlanan; yerli sahnenin en önemli müzik gruplarından  She Past Away, Yunan gotik-punk ikilisi Selofan ve Atina’lı Tango Mangalore 14 Mayıs’ta Studio’da sahne alacak.

She Past Away
80’lerin dark-wave post-punk sound’una övgü niteliği taşıyan She Past Away, 2009 yılında kuruldu. Sinematik, karanlık ve karakteristik bir sound yakalayan ikili, ilk uzunçalarları Kasvetli Kutlama’yı 2010 yılında Remoov etiketiyle yayınladı. İlhamını Dario Argento filmleri, doom-death metal ve Türkçe minimalist şiirden alan She Past Away, ilk albümleri Belirdi Gece’yi 2012’de Fabrika Records etiketiyle yayınladı. İkinci albümleri Narin Yalnızlık 2015 yılında yayınlandı. Anksiyeteyi nihilistik çerçeveden inceleyen, kişisel bir sound’a sahip olan She Past Away, post-punk dönemi etkisindeki gitar ve dark-wave ile hayranlarına sürükleyici bir deneyim sunuyor.

Selofan
Atina çıkışlı ikili Joanna ve Dimitris 2011 yılından beri tek bir tür ile tanımlamanın imkansız olduğu fazlasıyla duygusal ve kaderci müziklerini, analog olarak evlerinde kaydediyor. Hikayelerini anlatmak için farklı müzik türlerinden ve dillerden faydalanan ikili; sık sık şiirlere başvurdukları parçalarını teatral bir performans ile seyirciyle buluşturuyor.  Dünya çapında konserler ve festivallerde sahne alan Selofan ve Fabrika’nın önde gelen isimleri arasında yer alıyor.

Tango Mangalore
Tango Mangalore, Atina’da, denizin etrafındaki karanlık ve tuhaf folklor üzerine odaklanan bir denizcinin tek kişilik projesidir.  Deniz merakı, denizin kendisi ve sayısız hikayesinin morbiditesinden etkilenen Tango Manglore; ürkütücü, yalnız, dramatik, mutant, teatral ve genellikle alaycı bir atmosferde karanlık bir mizah anlayışı ile dark minimal synth, darkwave, kabare ve noisy synth-punk türlerine dokunan müziğini üretiyor.

20:30 Kapı Açılış
20:30 Tango Mangalore
21:30 Selofan
22:45 She Past Away

Sanatçı

She Past Away, Selofan, Tango Mangalore

Etkinlik Tarihi

(Salı) 20:30 - 23:59

Etkinlik Mekanı

Zorlu Studio

Levazım Mah., Koru Sok. No:2, 34340 Beşiktaş/İstanbul

No Comments

Post A Comment

#Follow us on Instagram
X